00:55 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (955)

  Amerikos pažadai sukurti vakciną nuo koronaviruso gali stabilizuoti indeksą pasaulio investuotojams, kurie vėl pradės investuoti į šalį, mano politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vaisto nuo koronaviruso atradimas galėtų stabilizuoti indeksą pasaulio investuotojams, todėl JAV ir Kinija stengsis kuo greičiau sukurti vakciną, pasakė Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas, politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas interviu Sputnik radijui.

  Baltųjų rūmų administracinė ir biudžetinė valdyba paskelbė, kad prezidento Donaldo Trampo administracija iš JAV Kongreso paprašė papildomų 2,5 milijardo dolerių kovai su koronavirusu.

  Tuo pat metu pats Trampas pareiškė, kad padėtis JAV su nauja liga yra kontroliuojama.

  Tuo tarpu pagrindiniai JAV fondų indeksai ligos protrūkio fone staiga ėmė smukti — daugiau nei trim procentais. Investuotojams rūpi koronaviruso paplitimo mastai, nes ligos protrūkis ir su juo susijusios karantino priemonės kelia pavojų Kinijos ir pasaulio ekonomikai.

  Politologas Pavelas Feldmanas pažymėjo, kad biržos dalyviai atsižvelgia į Kinijos sąstingį ekonomikoje ir pradeda mažinti investicijas į Kinijos ekonomiką.

  "Šiuolaikinė pasaulio ekonomika labai priklauso nuo Kinijos, ir kai pasaulio biržos žaidėjai žiūri į Kiniją ir mato, kad ji yra sąstingyje, ir ne tiesiog sąstingyje, o lėtina savo vystymosi tempus, tada jie pradeda mažinti investicijas į Kinijos ekonomiką, užsienio kompanijas ir, atitinkamai, atsiranda domino efektas, kai neigiami lūkesčiai sukelia dar negatyvesnius. Blogiausias dalykas pasaulio ekonomikai — tai baimės", — pasakė politologas.

  Anot Feldmano, vaisto nuo koronaviruso atradimas galėtų tapti indekso stabilizatoriumi pasaulio investuotojams.

  "Ši priemonė, kurią pasirinko Trampas, atlieka raminantį vaidmenį. Jis turi parodyti, kad kontroliuoja situaciją. Tiek Amerikos, tiek pasaulio investuotojai turėtų juo tikėti. Jei jie tuo patikės, indeksas stabilizuosis ir pajudės aukštyn. Stabilizatoriumi galėjo tapti Amerikos mokslininkų pažadas sukurti vakciną nuo koronaviruso greičiau, nei tą padarys Kinija. Tai yra vienas iš prekybos-įvaizdžio karo tarp Amerikos ir Kinijos veiksnių. Kinai pažadėjo per aštuonis mėnesius išbandyti vakciną žmogui. Atitinkamai, Trampas ir pati Amerika turi tai padaryti iki prezidento rinkimų, kurie vyks lapkritį, tada tai būtų stipriausias argumentas Trampo rinkimų kampanijai", — pareiškė analitikas.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (955)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV senatoriams per slaptą konferenciją bus pasakojama apie koronavirusą
  Lietuvoje pasiūlyta paskelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso
  "Tai atsitiks, būkime pasiruošę": Šimašius apie koronavirusą Lietuvoje
  Trampas įvertino koronaviruso situaciją JAV
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos