12:05 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Italijos valdžios duomenimis, nustatytų atvejų skaičius padidėjo 45 procentais, mirė daugiau nei dešimt žmonių

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Naujojo koronaviruso protrūkis ir toliau plinta visoje Europoje, apie pirmuosius ligos atvejus pranešta Austrijoje, Kroatijoje ir Šveicarijoje, praneša britų televizijos kanalas "Sky News".

  Anksčiau paaiškėjo, kad koronaviruso protrūkis prasidėjo šiaurės Italijoje. Daugiau nei dešimt Lombardijos ir Veneto regionų savivaldybių yra uždarytos karantine.

  Remiantis naujausiais Italijos valdžios institucijų duomenimis, mirčių nuo šios ligos skaičius siekia 11, o užregistruotų ligos atvejų skaičius pastaruoju metu padidėjo 45 procentais ir dabar siekia 322. Paskutinės keturios mirtys — vyresnio amžiaus žmonės: trys buvo vyresni nei 80 metų (visi jie gyveno Lombardijoje) ir viena 76-erių moteris iš Venecijos. Be to, Sicilijoje užfiksuotas užkrėtimo atvejis.

  "Sky News" duomenimis, Austrijoje, Tirolyje, pranešta apie du ligos atvejus. Taip pat koronavirusas diagnozuotas Ispanijos gyventojui. Po vieną atvejį — Šveicarijoje ir Kroatijoje.

  Kaip praneša britų televizijos kanalas, Austrijoje, Kroatijoje ir Šveicarijoje koronaviruso atvejai buvo užregistruoti žmonėms, kurie neseniai atvyko iš karantino regionų Italijoje.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 77 tūkst. žmonių, 2592 žmonės mirė, daugiau nei 24,7 tūkstančio žmonių pasveiko. Už Kinijos ribų 28 šalyse nustatyta daugiau nei 1769 COVID-2019 užkrėtimo atvejų, iš kurių 17 baigėsi mirtimi.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  "Vis biznis": Lietuvoje medicininės kaukės pabrango dešimteriopai
  Kaip susigrąžinti pinigus už keliones į Kiniją ir Italiją
  Ekspertas: Lietuva nebuvo paveikta koronaviruso, tačiau valdžia vaidina publikai
  Tegai:
  koronavirusas, Europa, Italija

  Svarbiausios temos