06:40 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kai tik vartotojas nukopijuoja paveikslėlį, visa informacija apie nuotrauką, įskaitant koordinates, pasirodo iškarpinėje; anot programuotojo, bet kuri išmaniajame telefone įdiegta programa, įskaitant kenkėjišką, gali iš ten išgauti duomenis

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Programuotojas Tommy Miskas rado pažeidžiamumą, leidžiantį "iOS" operacinės sistemos programoms gauti prieigą prie vartotojo duomenų. Apie tai jis rašė savo tinklaraštyje.

  Miskas atkreipė dėmesį į iš anksto įdiegtos programos su fotoaparatu ypatumą. Kai "iPhone" savininkas pirmą kartą jį atidaro, tarnyba prašo leidimo apdoroti geografinę vietą. Dažniausiai vartotojai sutinka. Po to fotoaparatas registruoja visų nuotraukų GPS duomenis, neprašydamas kiekvieną kartą atskiro leidimo.

  Kai tik vartotojas nukopijuoja paveikslėlį, visa informacija apie nuotrauką, įskaitant koordinates, pasirodo iškarpinėje. Anot programuotojo, bet kuri išmaniajame telefone įdiegta programa, įskaitant kenkėjišką, gali iš ten išgauti duomenis.

  Miskas susisiekė su "Apple", tačiau bendrovė atsakė, kad nemano, jog jo aptikta problema yra pažeidžiamumas, ir nesiruošia jos taisyti.

  IPhone evoliucija
  © Sputnik /
  IPhone evoliucija
  Tegai:
  iPhone, kenkėjiška programa

  Svarbiausios temos