16:06 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (829)

  JAV prezidentas Donaldas Trampas patarė kuo dažniau plautis rankas ir nesigriebti kiekvieno daikto iš eilės, jei tam nėra būtinybės

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas patarė plauti rankas ir neliesti visko iš eilės, kad žmonės neužsikrėstų koronavirusu.

  "Kaip jūs tikriausiai girdėjote, aš bet kokiu atveju tai darau, bet jūs turėtumėte plauti rankas. Nesigriebkite kiekvieno turėklo, jei tam nėra būtinybės. Tai yra, laikykitės tam tikrų dalykų, kurių reiktų paisyti, esant peršalimui", — cituoja jį RIA Novosti.

  Trampas papasakojo, kaip prieš savaitę į jį kreipėsi vyras, su kuriuo jis ilgą laiką nesimatė.

  "Jis apkabino mane, pabučiavo. Aš paklausiau: "Ar tau viskas gerai?" Jis sako: "Ne. Pas mane baisi temperatūra ir baisus peršalimas". Ir tuo tarpu jis mane apkabina ir bučiuoja. Aš atsiprašiau ir išėjau nusiplauti rankų", — sakė Trampas.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste.

  Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Iki vasario 26 d. Kinijoje virusas buvo nustatytas 78 064 žmonėms, o ligos aukų skaičius padidėjo iki 2 715 žmonių. Be to, daugiau kaip 29 000 virusu užsikrėtusių žmonių buvo išgydyti.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (829)

  Dar šia tema

  Ekspertas: labiausiai ES dėl koronaviruso gali nukentėti Baltijos šalys
  Skvernelis viešėjo šalyje, kur registruota koronaviruso atvejų
  Ekspertai pranešė apie naujų koronaviruso židinių galimybę
  Tegai:
  koronavirusas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos