03:19 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Kolorado" povandeninį laivą JAV karinis jūrų laivynas įdiegė 2018 metų pavasarį. Jis tapo 15-uoju iš eilės savo klasėje ir iki šiol laikomas nauju modeliu

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Vienas iš naujausių JAV Kolorado greitųjų povandeninių laivų ("Virdžinijos" klasės) neseniai grįžo iš savo pirmojo ilgojo plaukimo, po kurio dalis jo apsauginės dangos nukrito.

  Apie tai pranešė žurnalas "Forbes".

  Kaip pažymėta, ši informacija nėra nauja, nes praėjusį rudenį informatorius apkaltino Amerikos laivų statytoją suklastojus slaptus kokybės kontrolės rezultatus.

  © Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

  Kaip pažymėta straipsnyje, neaišku, ar informacija apie padirbtus testų rezultatus atitinka tikrovę, bet akivaizdu, kad viršutinis sluoksnis iš tikrųjų nesilaiko.

  "Kolorado" povandeninį laivą JAV karinis jūrų laivynas įdiegė 2018 metų pavasarį. Jis tapo 15-uoju iš eilės savo klasėje ir iki šiol laikomas naujuoju modeliu.

  Per pirmąjį savo ilgą plaukimą povandeninis laivas įveikė apie 63 tūkstančius kilometrų. Tikslus laivo maršrutas neatskleidžiamas, tačiau žinoma, kad "Koloradas" perplaukė Šiaurės poliarinį ratą ir lankėsi Norvegijos bei Škotijos uostuose. 

  Kaip pažymėta straipsnyje, amerikiečių inžinieriams vis dar sunku sukurti slaptą arba garsą sugeriančią dangą. Danga yra būtina, kad povandeniniai laivai būtų nematomi galimo priešo sekimo sistemoms.

  Dar šia tema

  JAV nori iki 2028 metų povandeniniuose laivuose įdiegti viršgarsines raketas
  Panamoje sulaikytas povandeninis laivas su 5 tonomis kokaino
  Tegai:
  povandeninis laivas, JAV

  Svarbiausios temos