21:28 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (156)

  Kanada nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio teikia apsaugą princui Hariui ir jo žmonai, padedant Kanados karališkajai raitajai policijai

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Kanada nuo šių metų balandžio nemokės už Didžiosios Britanijos princo Hario ir jo žmonos Megan Markl apsaugą, pranešė televizijos kanalas "CBC" su nuoroda į Kanados viešojo saugumo ministeriją.

  Kanalo duomenimis, Kanada nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio teikia apsaugą princui Hariui ir jo žmonai, padedant Kanados karališkajai raitajai policijai. Vis dėlto, pasak visuomenės saugumo ministro Bilo Blairo (Bill Blair), "per artimiausias kelias savaites" Kanados vyriausybė ketina nustoti teikti šias paslaugas Sasekso hercogui ir hercogienei.

  "Kadangi hercogas ir hercogienė dabar yra pripažinti tarptautiniu mastu saugomais asmenimis, reikalaujama, kad Kanada užtikrintų jų saugumą. Metropoliteno policijos tarnybos [Londone — Sputnik] prašymu, Kanados karališkoji raitoji policija padėjo Metropoliteno policijos tarnybai nuo tada, kai Sasekso hercogas ir hercogienė periodiškai atvyko į Kanadą 2019 metų lapkričio mėnesį. Ši pagalba nebebus teikiama per ateinančias kelias savaites, atsižvelgiant į jų statuso pokyčius", — rašoma įstaigos pranešime.

  Tuo tarpu, kaip nurodo televizijos kanalas, šis pareiškimas prieštarauja paties Blairo žodžiams. Sausio 21 dieną jis teigė, kad Kanada nedalyvavo teikiant saugumo paslaugas princui ir jo žmonai. Vėliau ministras paaiškino, kad tuo metu turėjo tik tokią informaciją.

  Anksčiau buvo pranešta, kad princas Haris ir jo žmona Megan Markl oficialiai nustos vykdyti karališkąsias pareigas šių metų balandžio 1 dieną.

  Sausio pradžioje princas Haris ir jo žmona Megan paskelbė, kad nori atsisakyti jų statuso nustatytų finansinių privilegijų, kad nori savarankiškai užsidirbti ir būti tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Šiaurės Amerikoje.

  Netrukus Bakingamo rūmai paskelbė, kad nuo šių metų pavasario Sasekso hercogas ir hercogienė nebeis karališkųjų pareigų ir nebebus vadinami "Jų Karališkosios Aukštybės".

  Prieš pasibaigiant karališkajam gyvenimo būdui princas Haris ir Megan dalyvaus mažiausiai šešiuose renginiuose JK. Paskutinis jų, kaip vyresniųjų karališkosios šeimos narių, pasirodymas, remiantis dabartiniais planais, bus vizitas su tarnybos artimaisiais Vestminsterio abatijoje kovo 9 dieną. Tikimasi, kad tai bus vienas iš nedaugelio princo Hario ir Megan viešų pasirodymų su vyresniuoju Hario broliu princu Viljamu ir jo žmona Keite.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (156)

  Dar šia tema

  Hariui ir Megan uždrausta naudoti pelningą karališkąjį prekės ženklą
  Elžbieta II kreipėsi į skandalingąjį sūnų ir supykdė britus
  Sasekso kunigaikščiai atskleidė slaptas "Megxit" sąlygas
  Tegai:
  Kanada, Princas Haris, Megan Markle

  Svarbiausios temos