18:52 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jau keletą metų Kijevas gegužės pradžioje švenčia Susitaikymo dieną, vadovaudamasis Vakarų Europos pavyzdžiais

  VILNIUS, vasario 29 — Sputnik. Ukrainos valdžia neketina švęsti Pergalės dienos gegužės 9 dieną, interviu "Ukraina 24" televizijos kanalui sakė užsienio reikalų ministras Vadimas Pristaiko.

  "Mūsų pozicija tokia, kokia yra: ne, mes neketiname švęsti gegužės 9 dienos. Mes, kaip ir visas Europos žemynas, esame pasirengę suprasti, kodėl įvyko ši tragedija ir po 75 metų esame pasirengę atleisti vieni kitiems. Manome, kad tai šia kryptimi turėtų vykti šventė", — RIA Novosti cituoja ministro žodžiai.

  Nuo 2015 metų Ukraina švenčia Atminimo ir susitaikymo dieną — gegužės 8 dieną. Ukrainos valdžia bando išmokyti gyventojus švęsti šią dieną pagal Vakarų Europos, o ne pagal Rusijos tradicijas. Gegužės 9 diena, Pergalės diena taip pat išlieka švente, tačiau pagrindiniai oficialūs renginiai rengiami gegužės 8-ąją.

  Be to, Ukrainoje yra įstatymas, draudžiantis sovietinių simbolių propagandą, ir už baudą už Šv. Jurgio kaspiną numatyta bauda.

  Pergalės jubiliejus bus švenčiamas gegužės 9 dieną su paradu Raudonojoje aikštėje. Rusijos valdžia teigė, kad su malonumu šią dieną priims visus tuos, kurie pagerbia pasaulio gynėjų prieš nacizmą atminimą. Kaip pranešė prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas, daugiau nei 15 šalių vadovai patvirtino, kad atvyks į šventę.

  Dar šia tema

  Antrojo pasaulinio karo veteranai iš JAV atvyks į Rusiją per Pergalės dieną
  Ekspertas: Lenkijos gyventojams smarkiai plaunamos smegenys apie Antrąjį pasaulinį karą
  Tegai:
  Pergalės diena, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos