16:43 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot kanalo, milijardierius lenktynėms išleido "nepaprastai dideles" sumas, šiuo atžvilgiu pralošdamas tik kitam milijardieriui — buvusiam Niujorko merui Maiklui Blumbergui

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Milijardierius Tomas Stajeris (Tom Stayer), kurį JAV prezidentas Donaldas Trampas išvadino "nevykėliu" ir "mini-Mike" (Maiklas Blumbergas), pasitraukia iš JAV prezidento lenktynių, pranešė "NBC".

  JAV demokratų kandidato į prezidentus pradinėse dalyse Pietų Karolinoje Stajeris užėmė trečią vietą, nors jis išleido milijonus dolerių kampanijai, skirtai pritraukti rinkėjus į tą valstiją.

  Anot kanalo, milijardierius lenktynėms išleido "nepaprastai dideles" sumas, šiuo atžvilgiu pralošdamas tik kitam milijardieriui — buvusiam Niujorko merui Maiklui Blumbergui.

  Vienas pagrindinių Stajerio kampanijos pažadų buvo "padaryti spaudimą Kongresui, kad Trampas būtų patrauktas į teismą" per apkaltos procesą.

  Anksčiau Trampas pašalino tuos kandidatus, kurie, jo manymu, "neturi šansų" rinkimuose. Tarp nekvalifikavusiųjų buvo Tomas Stajeris, kuris, pasak Trampo, yra "nevykėlis" ir "mini-Mike" (lygina su Blumbergu).

  Anot "The Atlantic", pastaraisiais metais Stajeris buvo vienas didžiausių Demokratų partijos rėmėjų, taip pat pastūmėjo apkaltą Donaldui Trampui. Tikimasi, kad 2016 metais jis praneš apie dalyvavimą prezidentūroje, tačiau to nepadarė. Panašiai neišsipildė lūkesčiai dėl jo dalyvavimo kovose dėl senatoriaus kėdės 2018 metų rinkimuose, nors jis netgi įrašė propagandinį vaizdo įrašą, primena leidinys.

  Skaičiuojama, kad Stajerio turtas siekia daugiau nei pusantro milijardo dolerių. Kalbėdamas prieš verslo įtaką valdžiai, jis pats dalyvavo kuriant bankus, taip pat įstojo į didelės įmonės vadovybę. Tačiau 2010 metais, sartu su žmona, pusę to meto savo turto atidavė labdarai, o 2012 metais pardavė savo dalį verslo ir įkūrė pelno nesiekiančią organizaciją "NextGen America", kuri palaiko progresyvų požiūrį į klimato pokyčius, imigraciją, sveikatą ir švietimą.

  Dar šia tema

  Trampas paragino įvesti sankcijas žmogaus teisių pažeidėjams Rusijoje
  JAV pasakojo apie Putino dovaną Trampui 2018 metais
  Tegai:
  Milijardieriai, prezidento rinkimai, JAV

  Svarbiausios temos