16:09 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak mokslininkų, dėl pasaulio lyderių nesugebėjimo susidoroti su branduolinio konflikto, klimato pokyčių ir kibernetinio karo grėsme žmonės dabar kaip niekad artėja prie išnykimo

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Medžiagotyros profesorius Džošua Pirsas iš Mičigano universiteto pristatė pasaulinio branduolinio karo scenarijų. Atitinkamas straipsnis paskelbtas žurnale "The Conversation".

  Pagrindinė autoriaus mintis yra ta, kad bet kokia valstybė vienašališkai naudoja branduolinius ginklus.

  Pasak jo, tūkstančio kovinių galvučių paleidimas teritorijose už JAV ribų išprovokuos masinį badą pačioje JAV, kurį sukėlė klimato pokyčiai po streiko. Amerika pradės prarasti 140 tūkstančių žmonių kiekvienais metais, o jei šalis panaudos visus savo branduolinius ginklus, žmonių nuostoliai gali išaugti iki penkių milijonų per metus.

  Pirso teigimu, net neatlygintinas JAV išpuolis prieš Kiniją ar Rusiją gali pakenkti šaliai.

  Sausio mėnesį fizikai, įskaitant kelis Nobelio premijos laureatus, nustatė vadinamąjį "Doomsday" laikrodį 20 sekundžių į priekį iki vidurnakčio. Šis projektas, kurį 1947 metais išrado Albertas Einšteinas, atspindi pasaulinės katastrofos tikimybę, dėl kurios žmonija gali išnykti iš Žemės paviršiaus.

  Pasak mokslininkų, dėl pasaulio lyderių nesugebėjimo susidoroti su branduolinio konflikto, klimato pokyčių ir kibernetinio karo grėsme žmonės dabar kaip niekad artėja prie išnykimo.

  Pasak "Atomic Scientists" ekspertų, dabar grėsmės išryškėjo dėl globalių konfliktų ir karų kibernetinėje erdvėje paūmėjimo, taip pat dėl klimato problemų.

  Dar šia tema

  Lenkijoje prasidėjo didžiausios JAV kariuomenės perkėlimo į Europą pratybos
  JAV pasakojo apie Putino dovaną Trampui 2018 metais
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, klimatas, Kinija, Rusija, JAV, branduolinis karas

  Svarbiausios temos