23:31 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)

  Specialistas pažymėjo, kad dabar vaikams nerizikinga užsikrėsti koronavirusine infekcija, didžioji dauguma atvejų yra tarp žmonių, vyresnių nei 30 metų

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Rusijos Federalinės medicinos-biologijos agentūros (FMBA) Sankt Peterburgo vakcinų ir serumų tyrimų instituto sukurta vakcina nuo naujojo koronaviruso gali apsaugoti įvairaus amžiaus žmones, praneša RIA Novosti su nuoroda į instituto specialistus.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos FMBA Sankt Peterburgo vakcinų ir serumų tyrimų institutas rengia vakciną nuo naujo koronaviruso.

  "Greičiausiai vakcina veiks įvairaus amžiaus žmonėms", — sakė tyrimų instituto atstovas.

  Jis pažymėjo, kad dabar vaikams nerizikinga užsikrėsti koronavirusine infekcija, didžioji dauguma atvejų pasitaiko tarp vyresnių nei 30 metų žmonių. Be to, pagal registracijos taisykles, vakciną pirmiausia reikia ištirti su sveikais suaugusiaisiais, o tik paskui su vaikais.

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

  Užsikrėtusiųjų skaičius žemyninėje Kinijoje jau viršijo 79,8 tūkst. žmonių, 2870 mirė, per 41,6 tūkst. išgydyta. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, 53 šalyse užkrėstų asmenų skaičius siekė šešis tūkstančius, mirė 86 žmonės.

  Lietuvoje pirmas atvejis užregistruotas Šiauliuose vasario 28 dieną. Moteris atvyko iš Veronos. Šiuo metu ji izoliuota Šiaulių ligoninėje.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)

  Dar šia tema

  Britanijos sveikatos ministerija paskelbė kovos su koronavirusu strategiją
  Ekspertas: Baltijos šalių valdžia neturi aiškaus kovos su koronavirusu plano
  Tegai:
  vakcinacija, mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos