23:33 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau alkoholio susidarymo atvejai buvo užfiksuoti pacientų, kurie keletą metų nebuvo blaivūs, skrandyje

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Pagyvenusios amerikietės šlapimo pūslėje daugelį metų buvo sintetinamas alkoholis. Ji nesijautė girta, tačiau viskas pasibaigė kepenų ciroze, todėl reikėjo organo transplantacijos. Anksčiau alkoholio susidarymo atvejai buvo užfiksuoti pacientų, kurie keletą metų nebuvo blaivūs, skrandyje. Kodėl žmogaus organizmas gamina etanolį ir ar įmanoma atsikratyti tokios vidinės "alaus daryklos" organizme — rašo RIA Novosti autorė Alfija Jenikejeva.

  "Alaus darykla" šlapime

  2019 metais 61 metų moteris, serganti cukriniu diabetu ir ciroze, laukė naujo organo persodinimo. Tačiau kai buvo apžiūrėta Pitsburgo universiteto medicinos centro (JAV) presbiterionų ligoninėje, jos šlapimo mėginiuose buvo rasta etanolio pėdsakų. Gydytojai įtarė, jog pacientė turi priklausomybę nuo alkoholio, ir nusprendė atsisakyti organų transplantacijos.

  Tačiau papildomi tyrimai atskleidė keistą neatitikimą: šlapime buvo etanolio, tačiau jo metabolitų — etilo gliukuronido ir etilo sulfato — kraujyje nebuvo. Tai patvirtino pensininkės patikinimą, kad ji daugelį metų nevartojo alkoholio. Be to, jos šlapime ekspertai rado didelį kiekį gliukozės ir mielių Candida glabrata.

  Pastarosios laikomos natūraliu alaus mielių analogu. Taigi, gydytojai padarė prielaidą, kad jos organizme esantį cukrų gali paversti alkoholiu. Be to, anksčiau buvo aprašytas panašus atvejis, tačiau tada jau mirusiam pacientui buvo nustatytas padidėjęs etanolio kiekis šlapime. Ji taip pat sirgo diabetu.

  Ekspertai padarė išvadą, kad Candida glabrata įsikūrė pagyvenusios amerikietės šlapimo pūslėje, dėl ko išsivystė alkoholinė kepenų cirozė. Tačiau gydymas priešgrybeliniais vaistais nebuvo itin efektyvus. Nepaisant to, pacientė dabar gali tikėtis naujos kepenų transplantacijos.

  Girtas ir be vyno

  Ne tik Candida glabrata geba sintetinti alkoholį žmogaus organizme. Mokslininkai išskiria keliolika mikroorganizmų, kurie tam tikromis sąlygomis pradeda stimuliuoti alkoholio gamybą tiesiogiai vidaus organuose. Dažniausiai tai įvyksta žarnyne, o pagrindiniai kaltininkai yra Saccharomyces cerevisiae grybeliai ir bakterijos Lactobacillus fermentum bei Weissella confusa.

  Kai jie išskiria per daug etanolio, žmogui išsivysto vadinamasis autofermentacijos sindromas. Jį lydi galvos svaigimas, pykinimas, burnos išsausėjimas ir kiti intoksikacijos požymiai. Todėl daugelį metų jie laikomi alkoholikais ir nesistengia teisingai gydytis.

  Бактерии Klebsiella pneumoniae, Weissella confusa и дрожжи Saccharomyces cerevisiae чаще всего виноваты в развитии синдрома автоброжения, считают специалисты
  © CC0/David Dorward, CC0/CDC, Depositphotos/toeytoey
  Bakterijos "Klebsiella pneumoniae", "Weissella confusa" ir "Saccharomyces cerevisiae" mielės dažniausiai yra kaltos dėl "autofermentacijos sindromo" išsivystymo.

  Tai atsitiko su 46 metų amerikiečiu, kuris pavalgęs visada apgirsdavo, nors alkoholio ir nevartodavo. Kartą jis buvo net areštuotas už vairavimą neblaiviam. Bandydamas įrodyti savo nekaltumą, vyras kreipėsi į gydytojus. Tie, savo ruožtu, rado jo kraujyje ne tik padidėjusį alkoholio kiekį, bet ir didžiulį Saccharomyces cerevisiae — alaus mielių — kiekį. Grybai angliavandenius perdirbo į etanolį, kurie su maistu patenka į paciento skrandį. Iš ten alkoholis prasiskverbė į kraują, ir to pakako, kad vyras apsvaigtų.

  Pacientui buvo paskirtas priešgrybelinių vaistų ir probiotikų kursas, o po šešių mėnesių jis pasveiko. Anot mokslininkų, "autofermentacijos sindromas" atsirado pavartojus antibiotikų.

  Ne tik grybai

  Panašūs simptomai ir didelis mielių kiekis organizme buvo užfiksuoti dar dviem amerikiečiams. Pirmasis yra senyvo amžiaus vyras, kurį beveik dešimt metų kankino keistas apsvaigimas. Gydytojai sutiko jį apžiūrėti tik po 24 valandų stebėjimo, kurio metu jie buvo įsitikinę, kad jis tikrai nieko negeria. Tinkamai parinkta priešgrybelinė terapija padėjo jam grįžti į normalią būklę.

  Antrasis atvejis — 25 metų pacientas, turintis tas pačias ilgalaikes problemas. Žmona jį siuntė pas gydytojus, tik norėdama įsitikinti, kad jos vyras slapta nevartoja alkoholio. Jam taip pat padėjo priešgrybeliniai vaistai. Tačiau norėdamas išvengti atkryčio, jis visą gyvenimą turi laikytis specialios mažai angliavandenių turinčios dietos. 

  Bet 27 metų kinui, taip pat kenčiančiam nuo "autofermentacijos sindromo", priešgrybelinis gydymas nepadėjo. Kaip išsiaiškino tyrėjai, jo organizme žarnyno bakterija Klebsiella pneumoniae greičiausiai buvo atsakinga už alkoholio sintezę. Šių mikroorganizmų koncentracija jo skrandyje buvo beveik devynis šimtus kartų didesnė nei įprasta.

  Dėl to jo kraujyje po saldžių gaiviųjų gėrimų buvo užfiksuotas didelis etanolio kiekis, kuris būdingas labai apsvaigusiems žmonėms. Be to, vyro kepenyse buvo riebalų ir uždegimas, kaip ir sergant lėtiniu alkoholizmu. Norėdamas nutraukti nuolatinę intoksikaciją, pacientas turėjo gerti paskirtus antibiotikus ir atsisakyti saldžiųjų gėrimų, kuriuos jis taip mėgo.

  Dar šia tema

  "Visi labai riebūs". Mokslininkus sukrėtė poliarinių lokių sugebėjimai
  Ateivių ataka. Mokslininkai papasakojo, kas netrukus užgrobs Antarktidą
  Britanijos sveikatos ministerija paskelbė kovos su koronavirusu strategiją
  Tegai:
  pacientai, alkoholizmas, alkoholis

  Svarbiausios temos