19:08 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2397)

  Aiškinama, kad naujų koronavirusų klasifikavimo praktika grindžiama jų genetiniu ryšiu su jau žinomais virusais

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Tarptautinė koronaviruso tyrėjų grupė (CSG), kurioje dalyvavo Rusijos universiteto profesorius Aleksandras Gorbalenis, paskelbė viruso, žinomo kaip 2019-nCoV, klasifikavimo rezultatus, jis buvo pripažintas artimiausiu SARS-CoV "giminaičiu", praneša RIA Novosti su nuoroda į Maskvos valstybinio universiteto spaudos tarnybą.

  Aiškinama, kad naujų koronavirusų klasifikavimo praktika grindžiama jų genetiniu ryšiu su jau žinomais virusais. Tyrėjų teigimu, dabar pripažintas 39 koronavirusų rūšių egzistavimas.

  "Naujasis koronavirusas buvo pavadintas SARS-CoV-2 remiantis ypatingu genetiniu artumu su SARS-CoV ir kitais šios rūšies virusais", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad pati rūšis gavo savo pavadinimą nuo viruso, atsakingo už kvėpavimo takų ligų protrūkį 2002–2003 metais — SARS-CoV.

  Tyrimo autoriai mano, kad SARS-CoV-2 plitimas visiškai nepriklauso nuo SARS-CoV protrūkio 2002–2003 metais. Jie rekomenduoja atlikti tyrimus, kad suprastų šios rūšies virusų ryšį, kad būtų galima suprasti šių patogenų ir susijusių koronavirusų, kurie užkrečia šikšnosparnius ir kitus gyvūnus, biologiją ir evoliuciją.

  Gruodžio pabaigoje Kinija pranešė apie pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas.

  Jau vasario pabaigoje Lietuvoje buvo užregistruotas pirmas užsikrėtimo atvejis — užsikrėtė moteris, iš Veronos grįžusi į Šiaulius. Šiuo metu ji izoliuota vietos ligoninėje.

  Nustačius pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį, viešumoje vis dažniau sklinda istorijos apie neracionalų žmonių elgesį, apie norą prisipirkti kuo daugiau medicininių kaukių ir dezinfekcinių skysčių bei apie maisto atsargų kaupimą.

  Kauno klinikų gydytojai papasakojo apie pacientus, kurie nesąžiningai išsineša iš klinikų medicinines kaukes dėžėmis, o Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragino nepasiduoti panikai, nedaryti nereikalingų ir spontaniškų atsargų ir pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2397)

  Dar šia tema

  Pabėgėliai pasienyje ir taika su talibais: JAV ir Europa parodė pasauliui savo bejėgiškumą
  Saviizoliacijai dėl koronaviruso nedarbingumo lapelis bus išduodamas nuotoliniu būdu
  Tegai:
  koronavirusas, ryšiai, mokslo tyrimai

  Svarbiausios temos