00:15 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)

  Mokslininkai išanalizavo 103 viešai prieinamus SARS-CoV-2 (COVID-19) genomus ir jau aptiko 149 viruso padermės pokyčius, kurių dauguma įvyko neseniai

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Po šios ligos protrūkio Kinijoje įvyko apie 150 naujos formos koronaviruso pokyčių, virusas pasiskirstė į du potipius — L ir S, kurie skiriasi savo agresyvumu, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Kinijos mokslininkų grupės paskelbtą straipsnį.

  Parduotuvėje, 2020 m. vasario 28 d., archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Mokslininkai išanalizavo 103 viešai prieinamus SARS-CoV-2 (COVID-19) genomus ir jau aptiko 149 viruso padermės pokyčius, kurių dauguma įvyko neseniai.

  Tyrimas parodė, kad naujas koronaviruso tipas jau pasiskirstė į du potipius: L — labiausiai paplitęs (70 proc.) ir S — jo dalis sudaro 30 proc.

  Mokslininkai pažymi, kad L potipis buvo labiau paplitęs ankstyvose protrūkio Uhane stadijose, tačiau iki sausio pradžios jo dažnis sumažėjo. Anot pranešimo autorių, žmogaus įsikišimas padarė stiprų selektyvų spaudimą L potipiui, kuris gali būti agresyvesnis ir plisti greičiau. Kita vertus, S potipio, kuris evoliuciškai yra senesnis ir ne toks agresyvus, paplitimas greičiausiai padidėjo dėl silpnesnio selektyviojo spaudimo.

  "Mūsų analizė rodo, kad S potipis, greičiausiai, pradinės SARS-CoV-2 versijos. Mūsų tyrimas taip pat patvirtina, kad L potipis yra agresyvesnis nei S potipis, taip pat tai, kad žmogaus intervencija pakeitė santykinį L ir S potipių paplitimą netrukus po ligos protrūkio", — rašoma straipsnyje.

  Ataskaitos autoriai pažymi, kad tyrime analizuojami duomenys vis dar yra labai riboti, todėl norint atlikti tolesnę analizę ir geriau suprasti, reikia daugiau genominių, epidemiologinių duomenų, taip pat informacijos apie pacientų, sergančių SARS-CoV-2, klinikinius simptomus.

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

  Lietuvoje pirmas atvejis užregistruotas Šiauliuose vasario 28 dieną. Moteris atvyko iš Veronos. Šiuo metu ji izoliuota Šiaulių ligoninėje. Užsikrėtusiųjų žemyninėje Kinijoje skaičius viršija 80 tūkst. žmonių, mirė 2946. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, užkrato atvejai nustatyti 72 šalyse. Užsikrėtusiųjų skaičius viršija 10 tūkst., mirė daugiau nei 160 žmonių.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (987)

  Dar šia tema

  Koronavirusas keičia atostogų planus
  Mokslininkai nustatė virusą, kuris yra artimiausias COVID-19 "giminaitis"
  Džonsonas: užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius Didžiojoje Britanijoje augs
  Tegai:
  mokslininkai, Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos