19:50 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Už antirusiškų sankcijų panaikinimą balsavo 82 deputatai, o 111 pasisakė prieš arba susilaikė — tokiu būdu socialistų pasiūlymas buvo atmestas

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Bulgarijos parlamentas balsavo prieš ES sankcijų Rusijai panaikinimą, praneša Bulgarijos nacionalinis radijas (BNR).

  Rezoliuciją pasiūlė socialistų deputatai, kurie pasinaudojo tuo, kad pirmąjį mėnesio trečiadienį kiekviena rotacinė partija turi teisę pateikti savo iniciatyvas neeiliniam balsavimui. Anot iniciatyvos autorių, per pastaruosius kelerius metus ES antirusiškos sankcijos pasirodė neveiksmingos.

  Diskusijų metu buvo pažymėta, kad net jei ji bus patvirtinta, rezoliucija nebus privaloma vyriausybei, o tik nurodo politinę įstatymų leidėjų valią.

  Už antirusiškų sankcijų panaikinimą balsavo 82 deputatai, o 111 pasisakė prieš arba susilaikė — tokiu būdu socialistų pasiūlymas buvo atmestas.

  Valdančiosios GERB partijos atstovė Džema Grozdanova, kurios deputatai balsavo prieš iniciatyvą, teigė, kad galiojančios sankcijos nereiškia Rusijos ir Bulgarijos santykių pablogėjimo. Kaip įrodymą ji pateikė susitarimą su "Gazprom", kuri, kaip tapo žinoma prieš dieną, sutiko sumažinti gamtinių dujų kainas Bulgarijos vartotojams 40 proc.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ėmėsi pakeisti importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir yra Minsko susitarimo susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai išreiškiama vis dažniau.

  Referendumas Kryme vyko 2014 metų kovą po valstybės perversmo Ukrainoje. Susijungimui su Rusija pritarė 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

  Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas". Pastaruoju metu net Vakarų politikai pripažįsta, kad Krymas yra Rusijos dalis.

  Taip pat skaitykite: 

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Sukėlė nuosmukį: Lietuva susidūrė su savo antirusiškos retorikos padariniais
  Rusija Lietuvai ir Lenkijai grąžino daugiau kaip 230 kg produktų
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, parlamentas, Bulgarija, ES

  Svarbiausios temos