22:21 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaljulaid atkreipė dėmesį, kad birželio mėnesį Taline vyksiantis "Trijų jūrų iniciatyvos" viršūnių susitikimas tampa svarbia transatlantinio bendradarbiavimo dalimi, susijusia tiek su ekonominiais, tiek su geopolitiniais aspektais

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, esanti JAV, aptarė artėjantį "Trijų jūrų iniciatyvos" viršūnių susitikimą ir bendradarbiavimą saugumo srityje su JAV prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais Robertu O'Brajenu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Estijos prezidentės kanceliariją.

  "Trijų jūrų iniciatyva" vienija Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Kroatiją, Austriją, Slovėniją, Bulgariją ir Rumuniją. Jos tikslas — stiprinti bendradarbiavimą, visų pirma plėtojant energetikos, transporto ir skaitmeninio sektoriaus infrastruktūras, kurios turės teigiamos įtakos ES ekonomikos augimui, sanglaudai ir saugumui. 

  JAV pareiškė norą tęsti bendradarbiavimą su Trijų jūrų valstybėmis. Trampas 2017 metais "Trijų jūrų iniciatyvos" viršūnių susitikime kalbėjo apie būtinybę perorientuoti Europos energetikos rinką angliavandenilių tiekimui iš JAV.

  Kaljulaid atkreipė dėmesį, kad birželio mėnesį Taline vyksiantis "Trijų jūrų iniciatyvos" viršūnių susitikimas tampa svarbia transatlantinio bendradarbiavimo dalimi, susijusia tiek su ekonominiais, tiek su geopolitiniais aspektais.

  "O'Brajenas, savo ruožtu, pabrėžė, kad Talino viršūnių susitikimas ir jo sėkmė yra "Trijų jūrų iniciatyvos" ateities raktas. Taip pat aptarėme saugumo situaciją plačiąja prasme ir bendradarbiavimą šioje srityje tiek NATO, tiek jos viduje dvišaliu pagrindu, taip pat kibernetinio saugumo klausimais, įskaitant klausimus, susijusius su 5G tinklo plėtra. O'Brajenas taip pat padėkojo Estijai už pavyzdingą indėlį plėtojant mūsų gynybinius pajėgumus", — sakė Estijos prezidentė.

  Anksčiau Estijos žiniasklaida pranešė, kad Trampas gali atvykti į viršūnių susitikimą Taline, nes JAV rodo susidomėjimą šia iniciatyva ir mato joje naujas santykių su Europa galimybes.

  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas vasario mėnesį Miuncheno saugumo konferencijoje teigė, kad Jungtinės Amerikos Valstijos Centrinės ir Rytų Europos šalims suteiks apie 1 mlrd. dolerių energetinio saugumo projektams pagal "Trijų jūrų iniciatyvą".

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Politologas: Lietuva turėtų galvoti ne apie karinę grėsmę, o apie ES dotacijų mažinimą
  Baltijos šalių valdžia nemato prasmės egzistuoti be "Rusijos grėsmės"
  Tegai:
  Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, Estija, JAV

  Svarbiausios temos