09:31 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nurodoma, kad Lenkija kvietimus išsiųs iki balandžio 1 dienos. Pratybos prasidėjo praėjusią savaitę: pirmieji JAV kariai jau perėjo Lenkijos sieną

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasak Lenkijos gynybos ministerijos, Rusija bus pakviesta stebėti JAV karių perkėlimo į Europą "Defender 2020" pratybas, praneša RIA Novosti.

  "ESBO šalys, įskaitant Rusiją, bus pakviestos stebėti Lenkijoje vykstančias pratybas "Defender Europe 2020", — sakoma pranešime.

  Nurodoma, kad Lenkija kvietimus išsiųs iki balandžio 1 dienos. Pratybos prasidėjo praėjusią savaitę: pirmieji JAV kariai jau perėjo Lenkijos sieną.

  Klaipėdos SGD terminalas archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Денис Кишиневский

  Remiantis Lenkijos vyriausybės saugumo centru, pratybos "Defender 2020" skirtos JAV kariuomenės perkėlimui į Europą testuoti. Pratybos bus trečios pagal dydį Europos žemyne po Šaltojo karo.

  Iškrovus karinę techniką iš laivų, ji toliau bus gabenama sausumos transportu į operacines zonas per Vokietijos ir Lenkijos teritoriją į Baltijos šalis.

  Iš viso pratybose dalyvaus 37 000 karių iš JAV, taip pat šalių-sąjungininkių ir partnerių. Jose dalyvaus sausumos pajėgos: divizijos vadovybė, trys šarvuotosios brigados, artilerijos brigada, taip pat šių pajėgų palaikymo būriai. Be to, dalyvaus JAV oro pajėgų ir jūrų pėstininkų korpusai.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Turkijos pavyzdys parodė: NATO nekovos už Baltijos šalis
  Latvijoje prasidėjo NATO karinės pratybos
  Tegai:
  Baltijos šalys, NATO pratybos, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos