22:00 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Remiantis moksliniais duomenimis, smarkus ozono sluoksnio nykimas Arktyje taip pat pastebėtas 1996, 1997, 2005 ir 2016 metais

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Arkties ozono sluoksnio storis dabar nukrito žemiau vidutinio ir artėja prie kritinio lygio, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos centrinę aerologijos observatoriją.

  "Prognozuojama, kad Arkties stratosferoje stiprus ozono sluoksnio sunaikinimas įvyks 2020 metų kovo–balandžio mėnesį. Vasario pabaigoje Sibiro šiaurės rytuose bendro ozono sluoksnio kiekis sumažėjo iki 30–40 Dobsono vienetų, palyginti su vidutinėmis ilgalaikėmis vertėmis. Absoliučios vertės minimumas siekia 260 Dobsono vienetų. Ozono lygis žemiau 220 Dobsono vienetų laikomas "ozono skylės" Antarktidoje ribinėmis vertėmis", — teigė mokslininkai. 

  Kaip paaiškinta pranešime, ozono nykimo priežastis buvo ta, kad šiais metais Arktyje susidarė stiprus stabilus stratosferos poliarinis sūkurys, turintis ypač žemą temperatūrą (žemiau –78°C). Be to, buvo pastebimas rekordinis polinių stratosferos debesų kiekis.

  "Stratosferos ozono nykimas gali sukelti padidėjusį paviršiaus ultravioletinės spinduliuotės lygį, kuris gali būti pavojingas žmonių sveikatai", — priduria mokslininkai.

  Ekspertai sako, kad neigiamą saulės radiacijos poveikį gali susilpninti debesų danga.

  "Hidrometeorologijos centras apskaičiuoja ir skelbia UV spinduliuotės indeksą. Ši informacija yra ypač svarbi sunkaus ozono sluoksnio irimo sąlygomis, kurias mes dabar stebime", — teigė mokslinis centras.

  Mokslininkai taip pat priminė, kad dėl ozono sluoksnio nykimo 2011 metų pavasarį padidėjo UV spinduliuotės lygis daugelyje Šiaurės pusrutulio regionų.

  Remiantis moksliniais duomenimis, smarkus ozono sluoksnio nykimas Arktyje taip pat pastebėtas 1996, 1997, 2005 ir 2016 metais.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Mokslininkas įvardijo visuotinio atšilimo priežastį
  Antarktidoje užfiksuotas naujas temperatūros rekordas
  Tegai:
  mokslininkai, Arktis

  Svarbiausios temos