00:19 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Eksperimento rezultatai parodė, kad ketoninė dieta pagerino smegenų veiklą ir padidino bendrą kognityvinį aktyvumą

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Niujorko universiteto tyrėjai įvardijo amžių, kai atsiranda pirmieji smegenų funkcijos pablogėjimo požymiai, taip pat nustatė, kaip sulėtinti šį procesą. Apie tai pranešė portalas "MedicalXpress".

  Žurnale "PNAS" paskelbtame darbe neurologė Lillian Muhika-Parody papasakojo apie eksperimentą, kuriame dalyvavo apie tūkstantis žmonių nuo 18 iki 88 metų. Mokslininkai, naudodamiesi funkciniu smegenų MRT, stebėjo, kaip keičiasi sąveika tarp skirtingų dalyvių smegenų sričių, kiek tai priklauso nuo amžiaus ir vartojamo maisto.

  Kaip paaiškėjo, funkcinis ryšys tarp neuronų blogėja su amžiumi. Pirmieji smegenų senėjimo požymiai gali pasireikšti jau 47 metais, o po 60 metų blogėjimas pasiekia piką. Tai, pasak mokslininkų, daugiausia lemia padidėjęs organizmo atsparumas insulinui.

  "Kai žmogus sensta, jo smegenys praranda sugebėjimą efektyviai perdirbti į organizmą patenkančią gliukozę. Dėl šios priežasties neuronai pamažu ima badauti, o smegenų skyrių sąveikos tinklai pradeda destabilizuotis", — sakė ji.

  Kaip alternatyvą gliukozei mokslininkai pasiūlė ketonus. Jie nustatė dalyviams dvi dietas — įprastą ir mažai angliavandenių turinčią dietą (pavyzdžiui, mėsą ar žuvį su salotų lapais, bet be ryžių ar bulvių), ir tada įvertino smegenų stabilumą.

  Eksperimento rezultatai parodė, kad ketoninė dieta pagerino smegenų veiklą ir padidino bendrą kognityvinį aktyvumą. Be to, poveikis buvo pastebimas net tarp jaunesnių eksperimento dalyvių, kuriems dar nebuvo sukakę 50 metų.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Lietuvos pilietė įtariama sukūrusi "mistinį ordiną" Sankt Peterburge
  Moteris įšoko į ledinį vandenį gelbėti skęstančio šuns — video
  Tegai:
  dieta, smegenys, mokslininkai

  Svarbiausios temos