19:22 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Obuolys — vienas sveikiausių vaisių, tačiau kai kurie žmonės obuolius valgo netaisyklingai, teigė gydytoja

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Manoma, kad valgyti nuluptus obuolius yra naudinga, tačiau tam tikra prasme tai vis dėlto gali pakenkti žmogaus organizmui. Kaip gauti naudos iš šio vaisiaus ir apsieiti be šalutinio poveikio, Sputnik radijui pasakojo dietologė Irina Lizun.

  Obuolys — vienas sveikiausių vaisių, tačiau kai kurie žmonės obuolius valgo netaisyklingai.

  Faktas tas, kad šio vaisiaus nereikia nulupti, nes žievelėje yra maistinių skaidulų, kurios padeda išvalyti organizmą. Mitybos specialistė Irina Lizun įsitikinusi: jei bus nulupta žievelė, bus išmesta labai naudinga produkto dalis.

  "Labai didelė šiuolaikinių žmonių problema — prastas virškinamojo trakto darbas. Nepamirškite, kad virškinamasis traktas yra natūralios detoksikacijos organas. Jei jis veikia gerai, organizmas valosi pats. Obuolių žievelėse esančios maistinės skaidulos prisideda prie to, kad niekas nesustingtų. Antroji maistinių skaidulų funkcija yra maitinti mūsų viduje esantį mikrobiomą. Mes nevisiškai suvirškinsime žievelę, bet bakterijos ją suvalgys. Rezorbcijos proceso metu šios bakterijos išskiria daug naudingų dalykų", — teigė dietologė.

  Agresyvi prekybos tinklų rinkodara yra priežastis, kodėl žmonės pradėjo lupti obuolius ir mesti tokią sveiką maistinę skaidulą į šiukšlių dėžę.

  Norėdami vaisiams suteikti patrauklesnę išvaizdą, gudrūs pardavėjai sugalvojo išpurkšti obuolius. Taip, tai skatina pardavimus, tačiau daro neigiamą poveikį sveikatai, sakė dietologė.

  "Vaškas, be abejo, yra maistas, ir niekas nemiršta valgydamas obuolį su vašku. Bet geriausiu atveju obuolį prieš naudojimą nuplauti šiltu vandeniu ir nusausinti švariu rankšluosčiu. Vaškas nebus visiškai nuplautas, bet bent iš dalies pašalintas. Vaškai gali sukelti alerginę reakcija ar bėrimą. Jei tai pastebėjote, geriau prieš valgydami pradėkite kruopščiai plauti obuolius", — pataria ji.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Dėl "gydomųjų" degtinės savybių kilo abejonių
  Moteris įšoko į ledinį vandenį gelbėti skęstančio šuns — video
  Tegai:
  sveikata, obuoliai

  Svarbiausios temos