08:33 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad kilus vietiniam konfliktui su NATO Europos kryptimi, Rusija turi veiksmingų priemonių kovai su šia grėsme, o klausimas yra ne tik branduolinių ginklų srityje

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. NATO pratybų skaičius prie sienų su Rusija po 2014 metų stipriai išaugo. Ši tendencija išliks ir ateityje, RIA Novosti sakė žymus karo ekspertas Viktoras Murachovskis, komentuodamas pratybas "Cold Response 2020" Norvegijoje.

  Aktyvusis pratybų etapas numatytas laikotarpiui nuo kovo 9 iki kovo 18 dienos. Buvo manoma, kad jose dalyvaus daugiau kaip 13 tūkstančių kariškių iš 10 Aljanso valstybių ir partnerių šalių.

  Jau žinoma, kad Suomijos kariškiai nedalyvaus šiose pratybose dėl situacijos su koronavirusu.

  "Nuo 2014 metų priėmus NATO planą atgrasyti Rusiją aljanso rytiniame flange, pramintame "Atlantic Resolve", apskritai NATO aviacijos skrydžių skaičius prie mūsų sienų, pratybos Rusijos Federacijos gretimose teritorijose, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, išaugo maždaug dvigubai", — paaiškino ekspertas.

  Ekspertas mano, kad ši tendencija tik sustiprės. Jis priminė, kad pirmą kartą po šaltojo karo pabaigos "Defender Europe 2020" pratybos vyks perkeliant plataus masto amerikiečių kariuomenės grupes iš JAV į Europą. Be to, arti įgyvendinamas aljanso planas "4 po 30": suformuota 30 bataliono taktinių grupių, 30 eskadrilių orlaivių ir 30 laivų, kurie bus pasirengę dislokuoti prie sienų su Rusija per 30 dienų.

  Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad kilus vietiniam konfliktui su NATO Europos kryptimi, Rusija turi veiksmingų priemonių kovai su šia grėsme, o klausimas yra ne tik branduolinių ginklų srityje.

  "Pastaraisiais metais mes smarkiai padidinome nebranduolinio atgrasymo pajėgas, įskaitant grupės, aprūpintos tolimojo nuotolio raketomis įprastoje įrangoje, sukūrimą, taip pat skubios paskirties bataliono taktines grupes", — aiškino Murachovskis.

  Nuo 2014 metų balandžio mėnesio, prasidėjus krizei Ukrainoje, JAV rotaciniu pagrindu dislokavo savo kovinius vienetus įvairiose šalyse, pamažu didindama jų skaičių. Operacija yra karinių ir politinių įvykių kompleksas. Anot Amerikos, šiais veiksmais siekiama paremti NATO sąjungininkus Europoje.

  Šiuo atžvilgiu Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino JAV saugumo interesų nepaisymu ir noru destabilizuoti karinę-politinę situaciją.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Lenkija iš JAV pirks "Javelin" kompleksus, kad apsigintų nuo Rusijos
  JAV priešinsis bandymams "manipuliuoti naftos rinkomis"
  Tegai:
  Norvegija, Rusija, NATO pratybos, NATO

  Svarbiausios temos