01:51 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gydytojai pataria suteikti smegenims poilsio, sutrumpinti prietaisų naudojimo laiką, taip pat pakankamai išsimiegoti

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Per didelis išmaniųjų telefonų ir kompiuterių naudojimas gali sukelti smegenų įtampą, kuri gali sukelti demenciją ir depresiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Nikkei Style", cituodama Japonijos mokslininkus.

  Pasak "Okumur" atminties klinikos direktoriaus, neurochirurgo Ajumi Okumura, pastaruoju metu pasitaiko vis daugiau žmonių su "atminties sutrikimais".

  Be to, tokia diagnozė nustatoma ne tik vyresnio amžiaus žmonėms.

  Rizika yra ir žmonėms nuo 30 iki 60 metų. Jie dažnai naudojasi kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais, perkraudami savo smegenis informacija.

  "Kai padidėja gautos informacijos kiekis, smegenys nesusitvarko su duomenų apdorojimu ir virsta sąvartynu", — teigė jis.

  Norint to išvengti, gydytojai pataria suteikti smegenims poilsį, sutrumpinti prietaisų naudojimo laiką, pakankamai išsimiegoti. Taip pat naudingas trumpas 15 minučių miegas per pietus.

  Be to, ekspertai rekomenduoja nenaudoti prietaisų valgant.

  Anksčiau paaiškėjo, kad šiuolaikinių prietaisų naudojimas lemia raumenų hipotrofiją, akių sausumą ir trumparegystę, tačiau mobilieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai neturi įtakos vėžio išsivystymui.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Mokslininkai nustatė pagrindinę klausos praradimo priežastį ir žino, kaip ją ištaisyti
  Paskelbta išsamiausia Marso panorama — video
  Tegai:
  poilsis, sveikata, kompiuterinė technika, išmanusis telefonas, mokslininkai

  Svarbiausios temos