20:15 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gamintojams belieka ieškoti kompromisų arba nutraukti susitarimus ir pereiti prie kainų karo, mano finansų analitikas Dmitrijus Golubovskis

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Naftos kainų kritimas yra pateisinamas, ir tai ne visuotinis sąmokslas, o paklausos stoka, sakė interviu Sputnik Lietuva finansų analitikas Dmitrijus Golubovskis.

  "Šioje situacijoje, kas belieka gamintojams — arba bandyti rasti dar gilesnius kompromisus, nei jie buvo anksčiau, arba nutraukti tuos susitarimus ir pereiti prie kainų karo, kai visi bando išlaikyti savo rinkos dalį. Aštrėjančios konkurencijos situacija. Jei paskutinį kartą praėjusių metų pabaigoje mums pavyko susitarti dėl kvotų mažinimo, šį kartą šis susitarimas buvo pažeistas. Jį nutraukė abi pusės", — mano ekspertas.

  Golubovskis pridūrė, kad visi linkę kaltinti Rusiją, tačiau ji buvo sutikusi mažinti gamybą 600 tūkst. barelių per dieną. Jo manymu, šalys galėjo taikiai išsiskirstyti, kiekvienas būtų likęs su savo nuomone, tačiau Saudo Arabija atsakė dempingu.

  "Kam padarė didžiausias nuolaidas? Europos vartotojams. Tai yra paraiška Rusijos rinkai. Lai būna rinkos karas. Ar ilgai jis tęsis? Manau, ilgai", — sakė jis.

  Pasaulinės naftos kainos per dieną smuko 30 procentų. OPEC+ posėdis įvyko kovo 6 dieną. Susitikimo dalyviai negalėjo susitarti nei dėl sandorio parametrų pakeitimo, nei dėl jo pratęsimo. Rusija pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas, o Saudo Arabija — toliau mažinti naftos gavybą.

  Todėl nuo balandžio 1 dienos nė vienam iš ankstesnio aljanso narių nebus jokių įsipareigojimų apriboti gavybą. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Saudo Arabija teigė ketinanti padidinti gavybą ir sumažinti naftos kainas.

  Dabar naftos kainos pamažu atsigauna.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Žlugus naftos kainoms, Baltarusija skelbia "naujas galimybes"
  Baltarusija pradeda priimti Rusijos naftą, atvežtą per Klaipėdos uostą
  Tegai:
  Rusija, JAV, kaina, nafta

  Svarbiausios temos