12:27 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Iki šiol buvo žinoma apie vieną užsikrėtusį kareivį, tad apytiksliai 850 jo kolegų buvo įvesti į karantiną

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Dėl koronavirusinės infekcijos pavojaus buvo nutrauktos didelio masto tarptautinės NATO "Cold Response" pratybos Šiaurės Norvegijoje, pranešė "NRK" televizijos ir radijo bendrovė.

  "Ginkluotųjų pajėgų vadovybė šiandien (trečiadienį) nusprendė nutraukti dideles tarptautines "Cold Response" pratybas dėl koronaviruso plitimo pavojaus", — teigiama pranešime.

  Pratybų vadovybė priėmė šį sprendimą, nes koronaviruso plitimo padėtis tapo nebekontroliuojama. "Mes norime išlaikyti savo gynybinius pajėgumus, kad galėtume palaikyti visuomenę šiuo nenuspėjamu laikotarpiu", — sakė pratybų vadovas Rune Jacobsen.

  Iki šiol buvo žinoma apie vieną užsikrėtusį kareivį, tad apytiksliai 850 jo kolegų buvo įvesti į karantiną. Kovo 8 dieną Suomija nusprendė išvesti 400 savo karių. Tačiau pratybose dalyvavo apie 14 tūkstančių JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Danijos, Švedijos ir Norvegijos ginkluotųjų pajėgų atstovų.

  Per pastarąją parą naujų atvejų Norvegijoje smarkiai išaugo — antradienio pabaigoje visuomenės sveikatos institutas pranešė apie 277 atvejus visoje šalyje, o iki trečiadienio vidurio jų skaičius padidėjo iki 430. Norvegijos gydytojai mano, kad šalyje priimtų priemonių nepakanka, ir ragina valdžios institucijas jas stiprinti, kuo daugiau darbuotojų perkelti į nuotolinį darbą, o gyventojams patariama atsisakyti kelionių į užsienį.

  Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti trys užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai. Pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užregistruotas vasario pabaigoje — užsikrėtė šiaulietė, kuri buvo išvykusi į Veroną. Dar du nauji koronaviruso atvejai buvo nustatyti antradienį — užsikrėtė iš Šiaurės Italijos grįžusi kauniečių šeima. 

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Veryga atskleidė, kad koronavirusu užsikrėtė iš Italijos grįžusi kauniečių šeima
  Estijos finansų ministras paskelbė apie ekonominės krizės pradžią šalyje
  Vilniuje dėl koronaviruso karantinuotas Sausumos pajėgų vadas Vaikšnoras
  Tegai:
  pratybos, koronavirusas, Norvegija, NATO

  Svarbiausios temos