04:14 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkai šios programos sėkmę priskiria tam, kad joje daug dėmesio skiriama socialinei sąveikai ir emocinei kitų dalyvių paramai

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Stanfordo universiteto mokslininkai pavadino programą "12 žingsnių" veiksmingiausiu kovos su alkoholizmu būdu. Tyrimo rezultatai skelbiami "Cochrane" sisteminių apžvalgų duomenų bazėje.

  Specialistai išanalizavo daugiau nei dešimties tūkstančių alkoholizmu sergančių žmonių ligos istoriją ir priėjo prie išvados, kad programa "12 žingsnių" beveik visais atvejais buvo veiksmingesnė nei kitos programos ir alternatyvūs metodai ligai gydyti.

  "Įvairios 12 žingsnių programos versijos buvo vienodai veiksmingos, padedant įvairiems žmonėms, įskaitant jaunimą, vyresnius vyrus ir moteris, geriančius karo veteranus ir civilius, taip pat penkių skirtingų šalių gyventojus. Tai rodo, kad šis požiūris tikrai veikia", — pažymėjo vienas iš tyrimo autorių, profesorius Keitas Humfrisas.

  Mokslininkai šios programos sėkmę priskiria tam, kad joje daug dėmesio skiriama socialinei sąveikai ir emocinei kitų dalyvių paramai.

  "12 žingsnių" — daugiau nei prieš 80 metų sukurtas alkoholizmu sergančių žmonių socialinis ir psichologinis reabilitacijos modelis. "Žingsniai" reiškia įvairius principus, kuriuos alkoholizmu sergantis asmuo turi palaipsniui įgyvendinti.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Ar kenksminga vėlyva vakarienė? Mokslininkai atskleidė tobulą mitybos schemą
  Dietologė papasakojo, kaip taisyklingai valgyti obuolius
  Vilniuje neblaivi moteris namuose pagimdė kūdikį
  Tegai:
  gydymas, alkoholis, alkoholizmas

  Svarbiausios temos