21:45 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Jis pabrėžė, kad kartu su žmona yra izoliuotas, kad neperduotų viruso kitiems. Šiuo metu Australijos gydytojai jiems teikia reikiamą medicininę pagalbą

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Aktorius Tomas Hanksas į gerbėjus kreipėsi pirmą kartą po žinios apie koronavirusinę infekciją, praneša RIA Novosti.

  Jis pabrėžė, kad kartu su žmona yra izoliuotas, kad neperduotų viruso kitiems. Anot jo, Australijos gydytojai jiems teikia reikiamą medicininę priežiūrą.

  Aktorius ragino žmones vadovautis ekspertų patarimais, rūpintis vieni kitais ir palaikyti teigiamą požiūrį.

  "Atminkite, kad nepaisant visų dabartinių įvykių, beisbole niekas neverkia", — rašė jis Instagram.

  Tomas Hanksas ir jo žmona Rita Vilson kelionėje į Australiją užsikrėtė koronavirusu.

  Tomas Hanksas yra žinomas iš tokių filmų kaip "Forestas Gampas", "Gelbstint eilinį Rajaną", "Prarastasis", "Stebuklas virš Hadsono" ir kt. 2016 metais JAV prezidentas Barakas Obama aktoriui įteikė Prezidento laisvės medalį.

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19. Organizacija paskelbė pandemiją kovo 11 dieną.

  Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti trys užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai. Kovo 12 dieną Lietuvos Vyriausybė reaguodama į koronaviruso situaciją įvedė dviejų savaičių karantiną, nuo kovo 13-osios sustabdyta visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veikla, taip pat draudžiamos kelionės į Italiją. Vilniuje karantinas tęsis iki balandžio 17 dienos.

  Kaip anksčiu pažymėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, masinių renginių ir susibūrimų ribojimas yra priemonės, kurias, kaip tinkamas siekiant stabdyti COVID-19 ligos plitimą, rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kirkorovas atšaukė koncertus Baltijos šalyse
  Saulius Skvernelis kreipėsi į tautą dėl koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, aktorius

  Svarbiausios temos