08:12 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Anksčiau kai kurios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, pranešė Europos Komisijai apie sienų kontrolės įvedimą. Šalyje nuo pirmadienio įvestas karantinas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Europos Komisija pasiūlė apriboti atvykimą į Europos Sąjungos šalis 30 dienų. Apie tai Twitter paskyroje rašė EK vadovė Ursula von der Leyen.

  Anksčiau kai kurios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, pranešė Europos Komisijai apie sienų kontrolės įvedimą. Lietuvoje įvestas karantinas nuo pirmadienio.

  Vyriausubės pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Į šalį galės atvykti Lietuvos piliečių šeimos nariai, asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje, asmenys, priklausantys diplomatiniam korpusui, taip pat asmenys, tarnaujantys NATO kariniuose vienetuose, ir karinis personalas.

  Be to, Lietuvoje buvo sustabdytas tarptautinių traukinių judėjimas karantino metu.

  Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, dėl apribojimų apie du tūkstančiai lietuvių negali grįžti į tėvynę. Apie tūkstantis piliečių yra Ispanijoje. Lietuvos valdžia svarsto galimybę atgabenti žmones komerciniu skrydžiu.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 160 tūkstančių žmonių daugiau nei 130 šalių, daugiau nei 6,5 tūkstančiai žmonių mirė.

  EK patvirtino naujas eksporto už ES ribų taisykles, būtinas kovai su koronaviruso plitimu medicinos produktams. Visų pirma, norint eksportuoti medicinines kaukes, pirštines ir apsauginius drabužius, dabar reikia gauti specialų vyriausybės leidimą. Tuo tarpu EK reikalauja, kad Europos Sąjungos ribose medicinos prekės galėtų būti gabenamos laisvai.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Ekspertas: dėl koronaviruso Baltijos šalių ekonomika patirs didelius nuostolius
  Koronavirusas nesutrukdė "Waffen SS" legionieriams išeiti į Rygos centrą — video
  Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis
  Tegai:
  Europos Sąjunga (ES), Europos Komisija, koronavirusas

  Svarbiausios temos