17:35 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Ekspertas pažymėjo, kad koronaviruso vystymuisi svarbi žema temperatūra — kuo žemesnė, tuo geriau, bet ne žemesnė nei nulis

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Vakcina nuo naujo koronaviruso išsivysčiusiose šalyse, įskaitant Rusijos Federaciją, gali pasirodyti per šešis mėnesius, pranešė virusologas ir tarptautinio "Rospotrebnadzor" biologinio saugumo mokslo ir švietimo centro vadovas Michailas Ščelkanovas.

  "Per metus–pusantrų, sako PSO atstovai, jie taip pat atsakingi už besivystančias šalis. Pasauliniu mastu vakcina greičiausiai bus paruošta, tai ką jie gali garantuoti — tai per metus–pusantrų. Nors išsivysčiusiose šalyse ji pasirodys maždaug per šešis mėnesius, iki vasaros, įskaitant ir Rusijos Federacijoje", — cituoja mokslininką RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad koronaviruso vystymuisi svarbi žema temperatūra — kuo žemesnė, tuo geriau, bet ne žemesnė nei nulis. Taip pat svarbi didelė drėgmė. Be to, virusologas teigė, kad virusas išgyvena 6–8 valandas ant poliruotų stalų, ant metalo — dar mažiau. Be to, jis ilgą laiką išsilaiko išmatose.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkio pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 160 tūkstančių žmonių iš daugiau nei 150 šalių, dauguma pasveikę, daugiau kaip 6 tūkstančiai mirė.

  Lietuvoje šiuo metu patvirtinta 18 naujo koronaviruso atvejų, visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

  Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas. Piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus itin svarbius ar būtinus atvejus.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Dar šia tema

  PSO: per parą COVID-19 užsikrėtė beveik 14 tūkst žmonių, 862 mirė
  "Forbes": turtingiausi pasaulio žmonės per dieną prarado 68 milijardus dolerių
  Tomas Hanksas ir jo žmona, kuriems buvo diagnozuotas COVID-19, išrašyti iš ligoninės
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas

  Svarbiausios temos