20:28 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Floridos ir Ilinojaus respublikonai palaikė Trampą — jis gali būti išrinktas dar kartą, jo konkurentas iš demokratų greičiausiai bus buvęs viceprezidentas Džo Baidenas

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. JAV prezidentas respublikonas Donaldas Trampas formaliai užsitikrino galimybę būti išrinktas antrai kadencijai, praneša agentūra "Associated Press".

  Agentūra padarė tokią išvadą po pirminių Respublikonų partijos rinkimų Floridoje ir Ilinojuje rezultatų, kuriuos užtikrintai laimėjo dabartinis prezidentas.

  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Rinkimai respublikonų partijos viduje, kai jų partijai atstovaujantis prezidentas išrenkamas antrai kadencijai, iš esmės yra formalumas. Dėl šios priežasties jie vyksta ne visose valstijose, o ten, kur jie vyksta, valstybės vadovo konkurentai yra nelabai populiarūs kandidatai, kurių nepalaiko partija, o dauguma rinkėjų yra respublikonai. Nepaisant to, Trampas reguliariai keliauja po valstijas su priešrinkiminiais mitingais ir ruošiasi lapkričio mėnesio visuotinių rinkimų kampanijai.

  Kandidatūros pateikimo dalyvauti visuotiniuose rinkimuose  tvarka reikalauja, kad už Trampą balsuotų dauguma partijos suvažiavimo liepos mėnesį delegatų. Šiais metais jis turėjo surinkti 1276 delegatus, kurių balsus jis užsitikrino pagal partijos vidinių rinkimų Floridoje ir Ilinojuje rezultatus.

  Visuotiniai JAV prezidento rinkimai, kuriuose Trampo konkurentas iš demokratų, matyt, bus buvęs viceprezidentas Džo Baidenas, vyks lapkričio 3 dieną.

  Dar šia tema

  Lietuviškoji Kubos krizė. Vilnius vėl blaškosi tarp JAV ir Europos Sąjungos
  JAV įvertino strateginių derybų su Rusija ir Kinija perspektyvą
  Ekspertas įvardijo Trampo sprendimą nevykti į Maskvą gegužės 9 dieną
  Trampas išvadino Blumbergą pagrindiniu "nevykėliu" pirminiuose rinkimuose
  Tegai:
  prezidento rinkimai, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos