16:36 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Pastaraisiais dešimtmečiais susivienijimas vystėsi šiltnamio sąlygomis, tačiau dabar prasidėjo kitokie laikai, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Europos solidarumas žlunga, o situacija ES šalių sienose — akivaizdūs to įrodymai, sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva.

  "Reikalas tas, kad Europos solidarumas ir tos vienybės tendencijos, kurias stebėjome per pastaruosius 30 metų, transformacija iš bendruomenės į sąjungą, vystėsi palankiomis sąlygomis, atsižvelgiant į globalų kontekstą. Kažkokia alternatyva ideologijoje, ekonomikoje, politinėje praktikoje, alternatyva, bet tokia, kokia būtų Eurazijoje, išnyko. Kinija dar nebuvo tokia stipri, TSRS neliko. Ir tokiomis sąlygomis Europos gėlė vystėsi ir augo, klestėjo — ir tai buvo labai gražu, bet šiltnamio sąlygomis. O dabar to nėra — Europos Sąjunga ir Europos vienybe abejojama ištikus pirmai rimtai krizei", — sakė ekspertas.

  Pasak jo, dabar tampa akivaizdu, kad ES gali vienytis tik aplink įsivaizduojamas, bet ne realias grėsmes.

  "Kalbant apie realius pavojus, Europa negali sutvarkyti savo politikos. Briuselio karantino formulė turi prasmę ne tiek Briuselio-Belgijos sostinės, bet Briuselio-Europos biurokratijos sostinės prasme. Štai Europos biurokratijos sostinė uždaryta karantinui", — mano Meževičius.

  Lietuva ir Lenkija užsieniečiams uždarė sienas dėl koronaviruso plitimo pavojaus. Po to susidarė didžiulės transporto priemonių eilės ir kilo klausimas dėl piliečių grįžimo į tėvynę.

  Lietuvos valdžia prašo Varšuvos prisidėti prie Lietuvos piliečių perkėlimo į tėvynę.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Įvardytas galimas koronoviruso židinys Europoje
  Lietuviams organizuoti skrydžiai iš Paryžiaus, Valensijos, Tenerifės ir Amsterdamo
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, ES

  Svarbiausios temos