17:03 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (873)

  Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad turimi vaistai kovai su maliarija ir SARS greičiausiai bus veiksmingi kovojant su naujuoju koronavirusu

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Kinijos mokslininkai išsiaiškino, kad naujasis SARS-CoV-2 koronavirusas gali prasiskverbti į žmogaus ląsteles ne tik per ACE2 baltymo receptorius, kaip manyta anksčiau, bet ir kitu būdu — per baltymą, išaugusį iš CD147 molekulės. Tai yra svarbus rezultatas, padėsiantis sukurti veiksmingesnę ir saugesnę vakciną. Tyrimų rezultatai skelbiami "BioRxiv".

  Buvo manoma, kad SARS-CoV-2 koronavirusas, sukeliantis COVID-19 ligą, prasiskverbia į žmogaus ląsteles per ACE2 baltymą, todėl pagrindinė strategija kuriant vakciną nuo naujojo koronaviruso buvo sukurti ACE2 inhibitorius arba suformuoti imuninį atsaką į šį baltymą.

  Bet ACE2 atlieka svarbų vaidmenį organizme, nes yra plaučių, širdies, inkstų ir reprodukcinės sistemos ląstelėse, todėl bandymas susidoroti su virusu per šį baltymą gali neigiamai paveikti šių organų darbą.

  Dabar Kinijos biologai iš Ketvirtojo karo medicinos universiteto Siane ir Biotechnologijos instituto Pekine atrado dar vieną būdą, kaip SARS-CoV-2 gali patekti į žmogaus ląsteles, atveriantį papildomas galimybes mokslininkams kovoti su koronavirusu.

  "Mes gerai žinome, kad virusas įsiskverbia į kūną, naudodamas ACE2 receptorius. Mes išskyrėme dar vieną receptorių, kurio molekules užpuola virusas. Tai išplečia galimą infekcijų slopinimo priemonių arsenalą", — rašo autoriai.

  Tyrėjai pastebėjo, kad SARS-COV-2 virusas jungiasi su CD147 molekulėmis, receptoriais ląstelių paviršiuje, įsiskverbimui naudojamos kelios kitos virusinės infekcijos ir maliarijos plazmodijos.

  Baltymas CD147 (diferenciacijos klasteris 147), dar žinomas kaip baziginas (BSG) arba tarpląstelinės matricos metaloproteinazės (EMMPRIN) induktorius, nurodo žmogaus kraujyje esančių imunoglobulinų superšeimą.

  Koronavirusas jungiasi su CD147 per vadinamuosius "smaigalio" baltymus — ataugas viruso paviršiuje. Anksčiau šis kelias buvo įrodytas kitam SARS-CoV koronavirusui, sukeliančiam ūmų kvėpavimo sindromą SARS.

  Venecija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Дмитрий Коробейников

  Mokslininkai ląstelių kultūrą mėgintuvėlyje apdorojo mepolizumabo medžiagoje esančiais antikūnais, kurie blokuoja CD147 darbą, ir bandė užkrėsti šias ląsteles SARS-CoV-2 koronavirusu. Norint visiškai sustabdyti viruso plitimą ląstelėse pakako net nedidelės antikūnų koncentracijos. Tyrimai naudojant imunoelektroninę mikroskopiją patvirtino molekuliniu lygiu koronaviruso ir CD147 apvalkalo susiliejimą.

  Rezultatai rodo, kad turimi vaistai kovai su maliarija ir SARS greičiausiai bus veiksmingi kovojant su naujuoju koronavirusu.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (873)

  Dar šia tema

  Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 368 žmonės
  Ekspertai papasakojo, kaip teisingai naudotis šaldytuvu
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos