18:35 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Panika tarp Britanijos gyventojų prasidėjo praėjusią savaitę, kai naujojo tipo koronaviruso COVID-19 atvejų ir mirčių skaičius pradėjo sparčiai augti

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Didžiosios Britanijos prekybos centrų tinklai pradėjo riboti produktų, kurių paklausa kyla dėl panikos dėl koronaviruso, pirkimą, tualetinio popieriaus, makaronų ir pieno pardavimas apribotas dviem–keturiomis pakuotėmis, praneša RIA Novosti su nuoroda į mažmenininkų pranešimus.

  Panika tarp Britanijos gyventojų prasidėjo praėjusią savaitę, kai COVID-19 atvejų ir mirčių skaičius pradėjo sparčiai didėti. Šią savaitę panika sustiprėjo: dideliuose prekybos centruose nebegalima rasti tualetinio popieriaus, makaronų, grūdų, konservų ir pusfabrikačių.

  Ir nors mažmenininkai teigia, kad sandėliuose yra pakankamai maisto produktų atsargų ir būtiniausių daiktų, britai iš pat ryto pradeda gausiai eiti į parduotuvėse.

  Kad stabilizuotų situaciją, parduotuvės nusprendė apriboti tokių gaminių kaip tualetinis popierius, muilas, dezinfekcinės priemonės, makaronai ir ilgalaikis pienas, pardavimą vienam asmeniui. Taigi, prekybos centrų tinklas "Sainsbury's" leidžia nusipirkti tik po du produktus vienam žmogui. Ekonominės klasės prekybos centrai "Aldi" įvedė apribojimą iki keturių prekių vienam žmogui per vieną apsilankymą parduotuvėje.

  Daugelyje parduotuvių neįgalieji ir vyresni nei 70 metų žmonės įgijo pirmenybę pristatymo internetu eilėse. Taip pat vyresniems žmonėms pirmenybė bus teikiama per pirmą valandą po parduotuvių atidarymo.

  Šiuo metu šalyje užsikrėtusių žmonių skaičius siekia 1950 žmonių, 71 žmogus mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 179 tūkstančiai žmonių daugiau nei 150 šalių, dauguma pasveiko, daugiau nei 7,4 tūkstančio mirė.

  Lietuvoje iš viso šiuo metu patvirtinti 33 koronaviruso atvejai. Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

  Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. 

  Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  SAM dėl koronaviruso rekomenduoja vengti atsiskaityti grynaisiais
  Viskas "imunitetui": Italijoje demaskuota speciali koronaviruso parduotuvė — video
  Kaliningrado srityje įvertinta maisto produktų deficito galimybė
  Ekspertas paaiškino pandemijos metu kilusį ažiotažą dėl tualetinio popieriaus
  Tegai:
  maisto produktai, koronavirusas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos