09:03 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymi britų specialistai, virusai ilgiau išsilaiko ant plastiko ir nerūdijančio plieno nei, pavyzdžiui, vario ir kartono

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Mokslininkai nustatė, kad naujasis koronavirusas daugumoje paviršių išsilaiko apie 72 valandas. Britų specialistų darbą paskelbė "The New England Journal of Medicine".

  Tyrėjai palygino, kaip pandemiją sukeliantis SARS-CoV-2 virusas ir jo pirmtakas SARS-CoV-1 plinta skirtingomis sąlygomis. Paaiškėjo, kad abu virusai veikia maždaug vienodai. Jie ilgiau išsilaiko ant plastiko ir nerūdijančio plieno nei, pavyzdžiui, vario ir kartono.

  Pažymima, kad sukėlėjai ore laikosi iki trijų valandų. Tokiu būdu pasitvirtina faktas, kad koronavirusu galima užsikrėsti oro lašeliais, padarė išvadą specialistai.

  Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija koronaviruso protrūkį pripažino pandemija — stipria epidemija, kuri išplitusi didelėje teritorijoje. Naujausiais duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 200 tūkst. žmonių, daugiau nei 8 tūkst. mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Porošenkos partijos nariui Radoje bandė užčiaupti burną su medicinine kauke
  "Nuoskaudų nepamiršime". Europa ruošiasi suvesti sąskaitas po karantino
  JAV ambasada Maskvoje išsiaiškino, kodėl mažinamas vizų išdavimas
  Tegai:
  Didžioji Britanija, specialistas, koronavirusas

  Svarbiausios temos