19:01 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naftos kaina gali nukristi žemiau 25 dolerių už barelį. Tai precedento neturinti istorija — pasiūlos ir paklausos disbalansas, teigė ekspertas

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Naftos kainos nuosmukis žemiau 25 dolerių už barelį vyksta atsižvelgiant į numatomą precedento neturintį pasiūlos ir paklausos disbalansą pasaulio rinkoje, kuris yra blogiausias nuo Antrojo pasaulinio karo, sakė RIA Novosti "TKB Investment Partners" investicijų direktorius Vladimiras Cuprovas.

  Pasaulio naftos kainos smunka. Trečiadienio vakarą "Brent" prekės ženklas smuko iki minimumo nuo 2003 metų gegužės 12 dienos ir sudaro 25 dolerius už barelį.

  "Deja, kritinis lygis nepasiektas, prognozuojamas didžiulis pasiūlos ir paklausos disbalansas naftos rinkoje. Todėl naftos kaina gali nukristi žemiau 25 dolerių už barelį ar žemiau 20 dolerių už barelį. Tai precedento neturinti istorija — pasiūlos ir paklausos disbalansas. To tikriausiai dar nebuvo nuo Antrojo pasaulinio karo", — sakė jis.

  Jo požiūriu, tai reiškia, kad rublis greičiausiai kris dar labiau.

  "Žemutinis rublio lygis priklausys nuo to, iki kokio lygio kris naftos kaina ir kiek laiko ji tokia išsilaikys. Bet dabar niekas to negali pasakyti. Situacija yra beprecedentė, todėl visos prognozės dabar yra beprasmės", — pridūrė jis.

  OPEC ir trečiųjų šalių susitarimas (OPEC+) dėl naftos gavybos mažinimo galioja nuo 2017 metų pradžios. Jis ne kartą buvo pratęstas, o sąlygos keitėsi. Iki 2019 metų pabaigos susitarime buvo numatyta, kad gavyba sumažės 1,2 mln. barelių per parą nuo 2018 metų spalio lygio, o 2020 metų pirmąjį ketvirtį aljansas sumažins gavybą 1,7 mln. barelių.

  Kovo pradžioje Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas pareiškė, kad nuo balandžio 1 dienos pasibaigia OPEC+ sandorio šalių-narių įsipareigojimai dėl naftos gavybos šalyse sumažinimo. Maskva taip ir nesutiko su kartelio siūlymu papildomai sumažinti gamybą dėl naujo tipo koronaviruso plitimo: Rusija pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas, o Saudo Arabija — papildomai sumažinti naftos gavybą. Ministras perspėjo, kad rinka gali jautriai sureaguoti į pranešimus apie sandorio nutraukimą.

  Galiausiai šalys nesugebėjo susitarti nei dėl susitarimo parametrų pakeitimo, nei dėl jo pratęsimo. Po to Saudo Arabija paskelbė ketinanti padidinti naftos gavybą, sumažinti naftos kainas ir pasiūlyti Europos pirkėjams didelius kiekius su nuolaida, dėl to kainos ženkliai krito.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Naftai brangstant prognozuojama, kad gavyba JAV mažės
  Naftos ir dujų rinka išgyvena sunkius laikus: juodojo aukso kainos posovietinėse šalyse
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, nafta

  Svarbiausios temos