09:49 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Sprendimą dėl Lenkijos įmonių prileidimo priėmė Vokietijos energetikos rinkos reguliavimo tarnyba "Bundesnetzagentur"

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Lenkijos naftos ir dujų įmonė PGNiG ir jos dukterinė įmonė Vokietijoje "PGNiG Supply & Trading" (PST) galės prisijungti prie procedūros, kurios metu "Nord Stream-2" operatorius siekia išimties iš ES Trečiojo energetikos paketo taikymo. Apie tai buvo pranešta Lenkijos bendrovės tinklalapyje.

  Sprendimą dėl bendrovių prileidimo priėmė Vokietijos energetikos rinkos reguliavimo tarnyba "Bundesnetzagentur".

  "Lenkijos naftos ir dujų įmonė ir Lenkijos vyriausybė, kaip įprasta, atkreipė dėmesį į neigiamas "Nord Stream-2" projekto pasekmes užtikrinant tiekimo saugumą ir konkurenciją dujų rinkoje Vidurio ir Rytų Europoje.

  Įtraukus mus į bylos nagrinėjimą bus apsaugoti PGNiG įmonių grupės ir dujų vartotojų interesai vykstančio proceso metu. "Nord Stream-2" neturi gauti preferencijų", — pareiškė PGNiG valdybos vadovas Ježis Kvečinskis.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Ekspertas: "NATO kiemą" rytuose saugo "Lietuvos politinis šuo"
  JAV ambasada tikisi bendradarbiauti su naujuoju Ukrainos premjeru
  Naftos kainų karas: Vakarų ekspertai numatė laimėtoją
  Tegai:
  PGNiG, Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos