00:18 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Eksperto manymu, sveiki suaugusieji greičiausiai nesunkiai persirgs šį virusą, o pavojus gyvybei grės "nedaugeliui"

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Karantinas dėl naujo tipo koronavirusinės infekcijos pasaulyje nesitęs "metus ir dešimtmečius", tačiau dabartinė epideminė situacija gali tęstis šešis mėnesius, mano biologijos mokslų kandidatas, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto mikrobiologijos profesorius Aleksejus Potechinas.

  "SARS-CoV-2 virusas, deja, yra labiau užkrečiamas nei gripas, tačiau mažiau užkrečiamas nei kiaulytė ar raudonukė, jau nekalbant apie tymus. Pabrėžtina, kad koronavirusas visai nepanašus į gripo virusą, todėl žmonijai nereikės praleisti metus ir dešimtmečius karantine", — cituoja Potechiną RIA Novosti.

  Jo vertinimu, kadangi koronavirusai neturi didelio kintamumo, būdingo gripo virusams, pamažu COVID-19 simptomai švelnės. Dėl to, kaip pažymėjo Potechinas, naujasis koronavirusas "palaipsniui taps virusinio fono dalimi, daug žmonių persirgs, ir žmonija sugrįš į normalų gyvenimą".

  "Vis dėlto, mano vertinimu, dabartinė epideminė situacija gali tęstis maždaug pusę metų", — pridūrė mokslininkas.

  Potechino manymu, sveiki suaugusieji greičiausiai nesunkiai persirgs šį virusą, o pavojus gyvybei grės "nedaugeliui".

  "Apskritai, padėtis neblogesnė už gripą, kurio viena nemaloniausių ir pavojingiausių komplikacijų taip pat yra plaučių uždegimas. Remiantis dabartine statistika, didelė rizika kyla žmonėms, vyresniems nei 75 (šalyse, kuriose prastas gyvenimo lygis — virš 70), ypač sergantiems gretutinėmis ligomis", — sakė jis.

  Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 200 tūkstančių žmonių iš maždaug 160 šalių, daugiau nei 8 tūkstančiai žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2410)

  Dar šia tema

  Sunkvežimių vairuotojai atleisti nuo dviejų savaičių karantino
  Kaip pasireiškia lengva naujojo koronaviruso forma
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos