09:18 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Investuotojai atkreipė dėmesį į Donaldo Trampo pareiškimus, kad JAV įsikiš į situaciją naftos rinkoje "tinkamu laiku", tačiau kol kas bandoma rasti "vidurkį" tarp žemų kainų pranašumų ir šalies naftos pramonės apsaugos

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Pasaulinės naftos kainos sulėtino augimą, tačiau išlieka teigiamos po JAV prezidento Donaldo Trampo pareiškimų, remiantis prekybos duomenimis. Augimas tęsiasi antrą prekybos sesiją iš eilės, praneša RIA Novosti.

  Naftos kaina "Brent" pakilo 0,7 proc. iki 28,67 dolerių už barelį, o WTI žalios naftos ateities sandorių kaina padidėjo 1,51 proc. iki 26,32 dolerių už barelį. Anksčiau penktadienį kainos pakilo 3–5 proc.

  Prieš tai naftos kainos smuko į žemiausią lygį nuo 2000-ųjų pradžios. Ketvirtadienį WTI kainos šoktelėjo daugiau nei 30 proc., "Brent" — 16 proc.

  Investuotojai atkreipė dėmesį į Donaldo Trampo pareiškimus, kad JAV įsikiš į situaciją naftos rinkoje "tinkamu laiku", tačiau kol kas bandoma rasti "vidurkį" tarp žemų kainų pranašumų ir šalies naftos pramonės apsaugos.

  Be to, JAV paskelbė, kad už strateginį rezervą vidaus rinkoje pirks 77 mln. barelių naftos.

  "Tokie veiksmai, jei jie bus įgyvendinti, sumažins tiek pasaulio, tiek vidaus reikmenis ir padės išlaikyti kainas artimiausiu metu", — "Reuters" cituoja "Goldman Sachs" analitikus.

  Naftos rinka išlieka nepaprastai nestabili žlugus OPEC+ sandoriui ir esant koronaviruso pandemijai, kuri kelia grėsmę visai pasaulio ekonomikai ir ypač žaliavų paklausai.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Lietuva prašo EK apginti turizmo verslo interesus
  Trampas: G7 lyderių susitikimas JAV vyks pasitelkiant vaizdo perdavimo priemones
  Tegai:
  ekonomika, nafta, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos