14:06 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Virusinės medžiagos pavyzdžiai buvo paimti iš trijų pirmųjų pacientų, sergančių koronavirusine infekcija Valensijoje

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Ispanijos tyrėjų iššifruotas koronaviruso genomas smarkiai skiriasi nuo genomo Uhane, Kinijoje, kur pradėjo plisti COVID-19 epidemija, pranešė laikraštis "Confidencial".

  Pirmadienį žiniasklaida paskelbė koronaviruso "ispaniškąją versiją". Tyrimą atliko Valensijos universiteto specialistai.

  Virusinės medžiagos pavyzdžiai buvo paimti iš trijų pirmųjų pacientų, sergančių koronavirusine infekcija Valensijoje. Šiame rytų Ispanijos mieste užfiksuota pirmoji koronaviruso mirtis už Azijos ribų.

  "Viruso genomas ir toliau mutavo... Mūsų atveju, Valensijoje išskirti mėginiai skiriasi nuo viruso, atsiradusio Uhane, vienu atveju — šešiomis, o kitais — dviem–devyniomis mutacijomis. Tai normalu, beveik visi prieš tai surinkti virusai skyrėsi nuo originalo. Brazilijos izoliuotame genome buvo 16 mutacijų", — leidiniui sakė universiteto genetikas Fernandas Gonzalezas.

  Specialistas paaiškino, kad viruso genomo mutacijos padeda sekti jo paplitimo tarp skirtingų šalių kelius. Iki šiol buvo manoma, kad Ispanijoje plinta vienos rūšies koronavirusas, atkeliavęs iš Italijos. Būsimas viruso genomo iššifravimas iš kitų epidemijos židinių Ispanijoje padės arba patvirtinti, arba paneigti šią teoriją.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 200 tūkstančių žmonių iš daugiau nei 160 šalių, dauguma pasveikę, daugiau kaip 9 tūkstančiai mirė.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Dar šia tema

  Europos Komisija pasiūlė apriboti užsieniečių įvažiavimą į ES
  Dėl visko kaltas koronavirusas: prie Lietuvos sienų auga sunkvežimių eilės
  Tegai:
  Ispanija, koronavirusas

  Svarbiausios temos