18:19 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (874)

  Anot pranešimo, dabar Kabardino-Balkarijos valstybinio universiteto mokslininkai tiria polimero poveikio koronavirusų šeimos ląstelių biologinėms savybėms ir struktūrai lygį

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Kabardino-Balkarijos valstybinio universiteto Pažangių medžiagų ir priedų technologijų centro mokslininkai sukūrė polimerinius antiseptikus, galinčius apsaugoti nuo koronaviruso, praneša RIA Novosti su nuoroda į universiteto spaudos tarnybos pranešimą.

  "Patentuota centro sukurta polimerinių antiseptikų gamybos technologija. Šio polimero antiseptinės savybės ir netoksiškumas įrodytas laboratorinėmis sąlygomis. Tai visiškai nekenksminga žmogaus organizmui", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad penktadienį centro darbuotojai atliko pirmąjį prevencinį etapą.

  "Polimerinis antiseptikų pobūdis suteikia paviršiams ilgalaikę apsaugą nuo įvairių grybelių ir mikrobų, todėl pirmiausia buvo nuspręsta šia medžiaga tepti durų rankenas, turėklus ir lifto mygtukus universitete", — rašoma spaudos tarnybos pranešime.

  Anot pranešimo, dabar Kabardino-Balkarijos valstybinio universiteto mokslininkai tiria polimero poveikio koronavirusų šeimos ląstelių biologinėms savybėms ir struktūrai lygį.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 234 tūkst. žmonių, mirė beveik 10 tūkst.

  Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (874)

  Dar šia tema

  Latvija laikinai leido naudoti pasus, kurių galiojimas pasibaigęs
  Alytaus meras pareiškė, kad Lietuvos valdžia nėra pasirengusi kovoti su koronavirusu
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos