18:56 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Specialistas patarė konstruktyviai vertinti informaciją, gauti žinias apie COVID-19 pandemiją iš oficialių šaltinių ir su aplinkiniais dalintis tik patikrintais ir patvirtintais duomenimis

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Maskvos valstybinio universiteto Psichologinės pagalbos ir resocializacijos katedros vedėjas Madrudinas Magomedas-Eminovas sudarė psichologines rekomendacijas apie žmogaus elgesį ir veiklą koronaviruso pandemijos situacijoje, visų pirma, jis pataria priimti "ekstremalią gyvenimo logiką" ir pertvarkyti savo gyvenimo būdą, tačiau tuo pat metu išlaikyti optimizmą.

  "Esant tokiai kritinei situacijai, kiekvienas asmuo privalo laikytis atsakingos asmeninės ir pilietinės pozicijos: pripažinti ir priimti naują, ekstremalią gyvenimo logiką, būtį kaip savo realybę. Remiantis tuo, reiktų pertvarkyti savo gyvenimo būdą, veiklą, elgesį, bendravimą ir savo požiūrį į įvairius gyvenimo aspektus, įskaitant save ir kitus, laikantis naujų realybės reikalavimų", — cituoja jį RIA Novosti.

  Nurodoma, kad ekstremalus gyvenimo stilius nereiškia nei asmens kapituliacijos prieš gyvenimą, nei naujos realybės ignoravimo, įskaitant reikalavimus, diktuojamos savisaugos ir kitų žmonių gyvenimo išsaugojimo.

  Psichologas rekomenduoja ugdyti aktyvų, pozityvų, optimistišką požiūrį į gyvenimą.

  Taip pat specialistas pataria konstruktyviai dirbti su informacija, gauti žinias apie COVID-19 pandemiją iš oficialių šaltinių ir su savo aplinka dalintis patikrintais ir patvirtintais duomenimis. Atsirinkti informaciją ir naujienas, atsijoti viską, kas nėra susiję su savisaugos, adaptacijos, transformacijos ir asmeninio tobulėjimo uždaviniais.

  "Neįsitraukti į aktyvias diskusijas, ginčus su kitais, barnius socialiniuose tinkluose ir nesiuntinėti masinių laiškų iš nepatikrintų šaltinių", — priduriama pranešime.

  Be to, psichologas rekomenduoja dirbti su savo vidumi, rimtai vertinti su koronavirusu susijusią grėsmę ir riziką ir racionaliai įvertinti galimas pasekmes, laikytis realizmo ir palaikyti optimizmą.

  Dar viena rekomendacija — rūpintis kitais. Verta padėti vaikams vykdyti medicinines ir kitas rekomendacijas, palaikyti artimuosius, padėti senyvo amžiaus artimiesiems, kuriems gresia ypatinga rizika.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 300 tūkst. susirgusių koronavirusu, daugiau nei 94 tūkst. pasveiko, daugiau nei 12 tūkstančių susirgusių mirė.

  Kovo 11 dieną buvo paskelbta koronaviruso pandemija.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Į Italiją atskrido beveik šimtas Rusijos specialistų kovai su COVID-19
  Ukrainos ministras vyresnius nei 65 metų žmones pavadino "lavonais"
  SAM papasakojo, kiek dezinfekcinių priemonių pagaminta Lietuvoje
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas

  Svarbiausios temos