09:00 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Pasak eksperto, situacijos raidą rimtai paveikė Italijos gyventojų nesugebėjimas atsižvelgti į epidemijos grėsmę

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos pagrindinis laisvai samdomas specialistas-epidemiologas Nikolajus Briko paaiškino didelį mirtingumą nuo koronaviruso Italijoje.

  Anot jo, ši situacija susiklostė dėl klaidingų skaičiavimų, padarytų jau pirmame etape, siekiant užkirsti kelią infekcijos skverbimuisi į šalį, nes šalies valdžia "ne itin dėmesingai atsižvelgė į infekcijos plitimo grėsmę" ir vėlai įvedė ribojamąsias priemones.

  Kitas svarbus veiksnys, turintis įtakos mirtingumo rodikliams, yra ilga gyvenimo trukmė Italijoje ir didelė vyresnio amžiaus žmonių dalis populiacijos struktūroje.

  "Daugeliu atvejų, 98 proc., miršta vyresni nei 60 metų žmonės, o daugiau nei 80 metų amžiaus grupėje mirštamumas siekia 16–18 procentų. Visa tai matome dabar Italijoje", — cituoja Briko "Rossijskaja gazeta".

  Taip pat jis pažymėjo, kad svarbų vaidmenį atlieka gydymo įstaigų nepasirengimas tokiam protrūkiui ir didelis skaičius sunkių pacientų, kuriuos reikia prijungti prie plaučių ventiliacijos aparato.

  JAV doleriai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Be to, pasak Briko, situacijos raidą rimtai paveikė Italijos gyventojų nesugebėjimas atsižvelgti į epidemijos grėsmę.

  Ekspertas pabrėžė, kad nesant vakcinos, socialinė atskirtis yra veiksmingiausias būdas naujojo koronaviruso plitimui sustabdyti.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronaviruso pandemijos protrūkį. PSO duomenimis, iš viso pasaulyje susirgo apie 292 tūkst. žmonių, mirė 12,7 tūkst.

  Italija užima pirmąją vietą Europoje pagal koronaviruso plitimą ir lenkia Kiniją pagal aukų skaičių. Naujausiais oficialiais duomenimis, Apeninuose užfiksuota beveik 60 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 5,4 tūkst. žmonių mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1803)

  Dar šia tema

  Ukrainos ministras vyresnius nei 65 metų žmones pavadino "lavonais"
  Vyriausybė ketina pratęsti karantiną ir griežtinti atsakomybę už jo nesilaikymą
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Italija

  Svarbiausios temos