16:09 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Po to, kai pasibaigs epidemija, daugelis Bendrijos narių, įskaitant Italiją, gali persvarstyti savo požiūrį į narystę Europos Sąjungoje, mano politologas Jurijus Svetovas

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. ES vadovybė, užuot stojusi į kovą su koronavirusu, nieko nesiima, sakė interviu Sputnik Lietuva politologas Jurijus Svetovas.

  "Pas juos, atrodo, darbotvarkėje pagrindinis dalykas — tai naujos sankcijos Rusijai, tai kažkokie beprasmiai pareiškimai ir veiksmai, solidarumas su NATO, kai dėl tam tikrų priežasčių grupė NATO laivų įplaukia į Juodąją jūrą, sukeldami eilinę įtampą. <...> Aš manau, kad pasibaigus koronavirusui, santykiai tarp valstybių bus persvarstyti ir įvertinti iš naujo", — sakė jis.

  Pasak eksperto, daugelis ES valstybių narių, pavyzdžiui, Italija, gali persvarstyti savo požiūrį į narystę Sąjungoje.

  "Man atrodo, kad daugelio valstybių, kurios yra Europos Sąjungos narės, įstatymų leidėjai, ypač tų, kurios tikėjosi pagalbos, susimąstys, ar joms reikia mokėti įmokas šiai Sąjungai, vykdyti jos reikalavimus, jei ES sunkioje, kritinėje situacijoje nepadeda. Tai savotiškas simbolis, kad Rusijos kariniai orlaiviai su medicinos personalu ir įranga skrenda į Italiją, o Europos Sąjungos vadovybė yra visiškai abejinga, kad viena iš Europos Sąjungos šalių kenčia nuo pandemijos ir jai nepadeda", — padarė išvadą.

  Anksčiau devyni Rusijos aerokosminių pajėgų orlaiviai į Italiją atskraidino apie 100 Rusijos karo specialistų ir kovos su koronavirusu įrangą.

  Italija užima pirmąją vietą Europoje pagal koronaviruso plitimą ir neseniai aukų skaičiumi pranoko Kiniją.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Klaipėdos meras papasakojo apie devintąjį COVID-19 atvejį tarp gydytojų
  Sukurtas žodis tiems, kurie dėl COVID-19 kaupia tualetinio popieriaus atsargas
  Tegai:
  pagalba, Rusija, karantinas, koronavirusas, Italija, ES

  Svarbiausios temos