06:43 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)

  Šalies valdžia neatmetė galimybės, kad karantino sąlygos sušvelnės po trijų savaičių, jei leis situacija

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė trijų savaičių karantino įvedimą dėl naujo tipo koronaviruso, apie tai jis pareiškė pirmadienio vakarą kreipdamasis į tautą.

  "Aš britų žmonėms pateikiu labai paprastą nurodymą — jūs turite likti namuose. Tai yra pagrindinis dalykas, kurį turime padaryti, kad sustabdytume ligos plitimą tarp namų ūkių", — pasakė Džonsonas.

  Įvesti keli apribojimai. Visų pirma, piliečiai galės išeiti iš namų tik būtiniausioms prekėms įsigyti, apsilankyti medicinos įstaigose ar kelionei į darbą, tačiau tik tuo atveju, jei tai "absoliučiai būtina". Taip pat leidžiama išeiti iš namų vieną kartą per dieną sportuoti.

  Taip pat bus atšaukti visi vieši renginiai ar socialiniai įvykiai, įskaitant vestuves ir krikštynas, išskyrus laidotuves. Visos ne maisto parduotuvės, bibliotekos, vaikų žaidimų aikštelės ir religinės įstaigos bus uždarytos. Parkai liks atviri, tačiau draudžiama ten rinktis grupėmis.

  "Įvestos priemonės bus reguliariai persvarstomos ir galbūt po trijų savaičių jas sušvelninsime, tačiau tik tuo atveju, jei tam bus pagrindo", — paaiškino ministras pirmininkas.

  Policija stebės, kaip laikomasi instrukcijų, jos įgaliojimai bus plečiami. Teisėsaugos pareigūnai turės kontroliuoti, kad žmonės nesirinktų parkuose ir gatvėse daugiau nei po du žmones (išskyrus kartu gyvenančius šeimos narius), taip pat tikrinti išėjimo iš namų tikslą ir skirti baudas už karantino režimo pažeidimus.

  Pirmadienio duomenimis, Jungtinėje Karalystėje buvo patvirtinti 6 650 COVID-19 infekcijos atvejų. Mirčių skaičius siekė 335.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)

  Dar šia tema

  Epidemiologas atskleidė blogiausią koronaviruso pandemijos išsivystymo scenarijų
  Britanijos gydytojai įvardijo neįprastą užsikrėtimo koronavirusu požymį
  JAV dėl situacijos su koronavirusu paleidžiami kaliniai
  Dėl koronaviruso Lietuvos kariuomenės šauktiniai nebus išleidžiami namo
  Medikai atskleidė, ar namuose pasiūtos kaukės gali apsaugoti nuo koronaviruso
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos