00:39 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Sumažindami "Defender Europe" pratybų mastą, aljansas ir JAV jau pripažino COVID-19 kaip kliūtį, tačiau vis tiek nenori visiškai atsisakyti pratybų, mano politologas Ivanas Konovalovas

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Rengti "karinį šabašą" tuo metu, kai padėtis pasaulyje tokia trapi ir nesaugi, iš NATO pusės visiškai neatsakinga, sakė Sputnik radijui politologas, karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas.

  Pasak eksperto, mažai tikėtina, kad Vakarų karinis blokas įsiklausys į Rusijos raginimus, tačiau dėl koronaviruso NATO ir JAV jau sumažino "Defender Europe" pratybų mastą.

  "Turėjo dalyvauti ne mažiau kaip 20 tūkstančių amerikiečių, neskaičiuojant europiečių — europiečių turėjo būti dar daugiau. Dabar Europoje yra šeši tūkstančiai amerikiečių, jie dalyvaus pratybose, bet daugiau niekas kitas neatvyks. Tai yra, iš tikrųjų NATO ir JAV pripažino pandemijos pavojų, tačiau vis tiek nenori atsisakyti pratybų, nes nenori atsisakyti rusofobijos. Šių pratybų dabar niekam nereikia, tai papildomas pinigų švaistymas NATO ir JAV, papildomas Europos žmonių erzinimas, kai visi galvoja apie koronavirusą, o čia dar važinės amerikiečių tankai", — sakė Konovalovas.

  Politologas taip pat priminė, kad, kitaip nei Vakarų šalys, Maskva nepaprastosios padėties metu veikia visiškai kitaip.

  "Kitaip nei jie, Rusija elgiasi siekdama išgelbėti pasaulį nuo bendros nelaimės. Mūsų kariškiai [rusų — Sputnik] išvyko į Italiją gelbėti Italijos piliečių. Štai tai — rodiklis to, kaip reiktų elgtis, kai nutinka tokie dalykai", — priminė Konovalovas.

  Rusija paragino Europos šalis atsisakyti aktyvaus NATO pratybų etapo 2020 metais, minint 75-ąsias Didžiojo Tėvynės karo pergalės metines, praneša RIA Novosti su nuoroda į užsienio reikalų ministro pavaduotoją Aleksandrą Gruško.

  Diplomatas priminė apie koronaviruso, apimančio daugumą šalių, situaciją, ir pabrėžė, kad pandemijos metu šalys turėtų siekti tarpusavio bendradarbiavimo, taip pat ir kariniu požiūriu.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  Finansų ministerija pristatė 2 mlrd. eurų paramos paketą verslui
  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė pirmasis vaikas
  SAM griežtina higienos reikalavimus prekybos vietose
  Tegai:
  pratybos, Europa, karantinas, koronavirusas, NATO

  Svarbiausios temos