20:15 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  JT generalinis sekretorius paragino G20 šalių vadovus pasinaudoti išskirtine galimybe pateikti galingą atsakomųjų priemonių paketą, siekiant pašalinti įvairias koronaviruso grėsmes ir parodyti solidarumą su pasaulio tautomis

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres) parašė laišką G20 šalių vadovams ir paragino juos atsižvelgiant į koronaviruso plitimą panaikinti sankcijas, kurios trukdo tiekti maistą, medicininę pagalbą ir būtiniausius reikmenis, praneša RIA Novosti

  "Tai solidarumo, o ne izoliacijos laikas. <...> COVID-19 pareikalaus anksčiau neregėto atsako — "karo laikų" plano humanitarinės krizės metu. G20 vadovybė turi išskirtinę galimybę pateikti galingą atsakomųjų priemonių paketą, kad pašalintų įvairias koronaviruso grėsmes. Tai parodytų solidarumą su pasaulio tautomis, ypač su pažeidžiamiausiais", — pasakė Antonijus Guteresas.

  Be to, Guteresas mano, kad, siekiant kovoti su koronaviruso padariniais, būtina sukurti reagavimo mechanizmą, kurį remtų PSO. Anot jo, tai sustiprins visuotines atsakomąsias priemones ir suteiks daugiau galimybių sustabdyti virusą.

  Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  G20 lyderių virtualusis aukščiausiojo lygio susitikimas vyks kovo 26 dieną. Jo tema bus koordinuotas reagavimas į COVID-19 pandemiją.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 370 tūkstančių žmonių, daugiau nei 16 tūkstančių mirė. Šiuo metu sunkiausia padėtis yra Italijoje, JAV ir kai kuriose Europos šalyse. Kinijoje protrūkis sumažėjo.

  Lietuvoje patvirtinti 255 koronaviruso infekcijos atvejai. Nuo kovo 16 dienos iki kovo 30 dienos Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris greičiausiai bus pratęstas artimiausiu metu.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Į Italiją atskrido beveik šimtas Rusijos specialistų kovai su COVID-19
  Finansų ministerija pristatė 2 mlrd. eurų paramos paketą verslui
  Kaip gatvės menininkai sureagavo į koronavirusą — nuotraukos
  JAV laivynas skyrė civiliams plaukiojančią ligoninę — video
  Tegai:
  koronavirusas, sankcijos, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos