19:18 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Gydytojas pabrėžė, kad prasidėjus šiltiems orams visos kvėpavimo takų ligos yra mažiau perduodamos, o seilių dalelės, patenkančios į orą, greičiau išgaruoja, tačiau greičiausiai tai neturės įtakos dabartinei situacijai

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Klimato sąlygos neturi įtakos koronaviruso plitimui, rašo "Il Giornale" su nuoroda į italų gydytojus.

  Visų pirma, virusologas Robertas Burionis išsklaidė mitą, kad pandemija vasarą gali sumažėti dėl atšilimo.

  Specialistas pažymėjo, kad tik kai kurių valstybių jau įvestos ribojamosios priemonės yra veiksmingos kovoje su virusu.

  ES vėliava
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Kartu gydytojas pabrėžė, kad prasidėjus karščiui visos kvėpavimo takų ligos yra mažiau perduodamos, o seilių dalelės, patenkančios į orą, greičiau išgaruoja, tačiau greičiausiai tai neturės įtakos dabartinei situacijai.

  Panašias išvadas padarė Milano-Bikoka universiteto, III Romos universiteto ir Kječio ir Peskaros mokslininkai. Jie palygino COVID-19 paveiktų žmonių skaičių Uhane, Lombardijoje ir Venete ir nerado ryšio tarp jų skaičiaus ir klimato sąlygų šiuose regionuose.

  Leidinio autoriai pažymi, kad mitas apie šilumos naudojimą kovojant su infekcija kilo dėl koronaviruso palyginimo su SARS, kurio epidemija prasidėjo 2002 metų pabaigoje ir pasibaigė 2003 metų liepą. Pasak ekspertų, neįmanoma palyginti šios epidemijos su esama padėtimi.

  COVID-19 pandemija, kurios pirmieji atvejai užregistruoti praėjusių metų pabaigoje Kinijoje, paveikė daugiau nei 190 šalių. Infekcija išplito visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. PSO duomenimis, užsikrėtė apie 370 tūkst. žmonių, mirė 16 tūkst.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Lietuvoje keliems NATO bataliono kariams diagnozuotas koronavirusas
  Gydytojas nudžiugino savo kolegas, ligoninėje atlikdamas ariją iš Pučinio operos
  Tegai:
  klimatas, gydytojai, koronavirusas

  Svarbiausios temos