14:37 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (646)

  Kroatijos leidinyje ypatingas dėmesys buvo skirtas "Bloomberg" agentūros straipsniui, kuriame teigiama, kad "Putinas piktnaudžiauja padėtimi, kurioje atsidūrė Europa"

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Pasibaigus koronaviruso pandemijai, Rusijos statusas pasaulyje radikaliai pasikeis, rašo Kroatijos leidinys "Advance".

  Pastarosiomis dienomis į Italiją atvyko 15 Rusijos lėktuvų su pagalba kovojant su infekcija. Jie pristatė virusologus, kovos su koronavirusu įrangą ir apsauginius kostiumus.

  Straipsnyje pažymima, kad Rusijos vyriausybė dėl laiku pradėtų taikyti priemonių sugebėjo sulaikyti koronaviruso plitimą, todėl turi galimybę padėti kitoms šalims — ypač Italijai.

  Šis palaikymas, pasak straipsnio autoriaus, reikšmingai pakeis Rusijos vaidmenį ateityje, kai pavyks išspręsti pandemijos problemą.

  Tačiau net Maskvos pagalbą kai kurios politinės jėgos bando parodyti negatyviai, rašoma straipsnyje.

  "Net ir dabar kažkas burnoja ant Rusijos, pareikšdami, kad ji padeda tik tam, kad "sugriautų Vakarų tvarką". Tačiau jie nemato, kad ši tvarka griūna dėl viruso plitimo. Tuo tarpu Rusija nesinaudoja situacija, kad sąmyšyje okupuotų Baltijos šalis, Lenkiją ir Kijevą. O juk oficialūs teoretikai metų metus tikino, kad Rusija būtent taip ir pasielgs, kai tik "pasitaikys proga". Tačiau Rusija, priešingai, reaguoja laiku ir padeda — pirmiausia Italijai", — rašo "Advance".

  Leidinyje ypatingas dėmesys skirtas "Bloomberg" agentūros straipsniui, kuriame teigiama, kad "Putinas piktnaudžiauja padėtimi, kurioje atsidūrė Europa".

  "Kaip pagalbos siuntimas gali būti piktnaudžiavimas? Galbūt, bet taip atrodo tik tiems, kurie mano, kad Europos ir Rusijos santykių stiprinimas yra tragedija jų geopolitikai", — mano straipsnio autorius.

  Epideminis vaizdas Europoje straipsnyje vadinamas katastrofišku.

  "Tikrą košmarą dabar patiria Europos piliečiai, kurie susidūrė su šia precedento neturinčia situacija. Ir bet kas, kas gali bent šiek tiek palengvinti šį košmarą ir nežinios siaubą, užims užsitarnautą vietą "rytojaus pasaulyje", — įsitikinęs autorius.

  Leidinyje pabrėžiama, kad pagalbą Europos šalims teikia ne tik Rusija, bet ir Kinija bei Kuba.

  "Niekas, kas vyksta šiomis dienomis, nebus pamiršta. Visi atsimins, kas padėjo ir kas visiškai pamiršo, kad egzistuoja pasaulis už šalies sienų. Kubos gydytojai kovojo su cholera Haityje ir Ebola Vakarų Afrikoje. Rusijos karo specialistai, kurie jau susidūrė su kiaulių gripu, juodlige <...> Uhano didvyriai, kuriems mes turėtume būti dėkingi ir, ko gero, net neįsivaizdavome, kiek, nes jie kaip tik galėjo laikė šį virusą kuo toliau nuo mūsų", — rašo "Advance".

  Autorius mano, kad didžioji dalis Vakarų elito sugebės išgyventi pandemiją tik tiesiogine prasme, tačiau praras savo politinę galią.

  "Draugas padeda draugui bėdoje, ir Kuba, Rusija ir Kinija pademonstravo, kuo nori būti. O tie, kas negali su tuo susitaikyti, turėtų virsti "vakarykščio pasaulio" reliktu, ir "rytojaus pasaulyje" jiems vietos nėra", — apibendrina straipsnio autorius.

  Koronavirusas Italijoje

  Oficialiais duomenimis, Apeninuose užfiksuota daugiau kaip 69 tūkst. užsikrėtimo naujo tipo koronavirusu atvejų, pasveiko daugiau nei aštuoni tūkstančiai pacientų, aukų skaičius — 6820.

  PSO duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 400 tūkst. žmonių, mirė apytiksliai 19 tūkst.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (646)

  Dar šia tema

  Euro grupė aptarė tolesnius veiksmus kovoje su koronavirusu
  Putinas kreipėsi į rusus dėl situacijos su koronavirusu
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, Italija, Rusija

  Svarbiausios temos