02:14 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2177)

  Per pastarąsias savaites Italijoje mirė daugiau nei 30 dvasininkų, užsikrėtusių koronavirusu. 16 iš jų tarnavo Bergamo provincijoje

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Koronavirusu užsikrėtęs 72 metų dvasininkas Džuzepė Berardelis mirė Loverės miesto ligoninėje po to, kai pasiūlė atiduoti savo dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą kažkam iš jaunų pacientų, praneša deon.pl.

  Daugelis žiniasklaidos priemonių dvasininko poelgį pavadino "krikščionišku didvyriškumu".

  Džuzepė Berardelis turėjo sveikatos problemų, o jam užsikrėtus koronavirusu prasidėjo sunkios komplikacijos su kvėpavimo sistema.

  Kaznigo miesto bažnyčios, kurioje tarnavo Berardelis, parapijiečiai nupirko jam plaučių ventiliatorių. Tačiau ligoninėje, kurioje buvo paguldytas, jis pasiūlė atiduoti savo aparatą bet kuriam jaunam pacientui. Po to Džuzepė Berardelis mirė.

  Atsisveikinimo su dvasininku ceremonijos nebuvo, nes Italijoje tebegalioja masinių renginių draudimas ir griežtas karantinas. Bet kai karstas su dvasininko kūnu buvo vežtas į kapines, miesto gyventojai plojo iš langų ir balkonų.

  Per pastarąsias savaites Italijoje mirė daugiau nei 30 koronavirusu užsikrėtusių dvasininkų. 16 iš jų tarnavo Bergamo provincijoje.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Šiuo metu užregistruota daugiau nei 416 tūkst. infekcijos atvejų, daugiau nei 18,5 tūkstančių žmonių mirė. Italijoje, PSO duomenimis, žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, yra beveik 70 tūkst., daugiau nei šeši tūkstančiai mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2177)

  Dar šia tema

  Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
  "Kaip gyventi? Kaip gimdyti?" Italija panikuoja dėl koronaviruso epidemijos
  Rusija padeda Italijai kovoje su koronavirusu — video
  Italijos ambasadorius padėkojo Rusijai už pagalbą kovoje su koronavirusu
  "Prada" pradeda siūti specialius drabužius ir kaukes Italijos gydytojams
  Tegai:
  Dvasininkai, koronavirusas, Italija

  Svarbiausios temos