10:20 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2166)

  Trečiadienį JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas pareiškė, kad dabar ne laikas kaltinti ką nors dėl koronaviruso epidemijos, nors jis ir toliau vadino ligą "Uhano virusu", prieštaraudamas PSO rekomendacijoms

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. JAV ambasadorius JK Vudis Džonsonas (Woody Johnson) teigė, kad Pekino tylėjimas apie naująjį koronavirusą privertė pasaulį susidurti su visuotine grėsme, jis parašė straipsnyje britų laikraštyje "Times".

  "Iš pradžių Kinija bandė užglaistyti žinias apie naująjį koronavirusą", — rašė diplomatinės atstovybės vadovas.

  Tuomet, pasak jo, Kinijos valdžia "išrankiai dalijosi svarbia informacija" ir kišosi į tarptautinių sveikatos organizacijų atstovų, kurie "siūlė pagalbą, prašė prieigos ir daugiau informacijos, darbus".

  "Jei Kinija tinkamu metu būtų pasielgusi teisingai, tikriausiai dar daugiau jos piliečių ir likusio pasaulio gyventojų galėtų išvengti rimčiausių šios ligos padarinių. Vietoje to Kinija dėl viruso plitimo apkaltino kitas šalis, KLR atstovai, kai jiems buvo papriekaištauta dėl tokios propagandos, pradėjo piktintis ir skųstis, kad šio viruso kilmė "politizuojama", — pridūrė ambasadorius.

  Dabar, pasak jo, reikia sutelkti dėmesį į tai, kaip išspręsti šią situaciją. "Turime padvigubinti savo pastangas bendradarbiauti ir greitai bei skaidriai dalintis informacija apie šią ligą", — sakė jis.

  Trečiadienį JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas pareiškė, kad dabar ne laikas kaltinti ką nors dėl koronaviruso epidemijos, nors jis ir toliau vadino ligą "Uhano virusu", prieštaraudamas PSO rekomendacijoms.

  PSO rekomendavo susilaikyti nuo tokių replikų, nes virusas neturi ribų ir kelia grėsmę visiems žmonėms, nepriklausomai nuo tautybės ar gyvenamosios vietos.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 414 tūkst. žmonių, mirė daugiau nei 18 tūkst.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2166)

  Dar šia tema

  Liekame namie: Lietuvos įžymybės ragina šalies gyventojus izoliuotis — video
  Linkevičius papasakojo apie naujus tranzito į Kaliningradą reikalavimus
  Tegai:
  Kinija, JAV, koronavirusas

  Svarbiausios temos