20:47 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2192)

  Važiuojantys tranzitu vairuotojai privalo išvykti iš Baltarusijos teritorijos trumpiausiu keliu ne vėliau kaip kitą dieną po įvažiavimo į jos teritoriją

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Baltarusija, kovodama su naujuoju koronavirusu, apribojo kelių, kuriais gali važiuoti tarptautiniai vežėjai, skaičių, o kitą dieną po atvykimo jie turi palikti respublikos teritoriją trumpiausiu keliu, ketvirtadienį pranešė Baltarusijos vyriausybės spaudos tarnyba.

  Pranešime paaiškinama, kad tranzito procedūra yra apibrėžta respublikos vyriausybės priimtame nutarime, kuriuo patvirtinamos priemonės užkirsti kelią COVID-19 koronaviruso sukeliamos infekcijos plitimui.

  Nurodoma, kad asmenys, atvykstantys į Baltarusiją iš šalių, kuriose užregistruoti šios infekcijos atvejai, privalo per 14 kalendorinių dienų nuo atvykimo į Baltarusiją dienos būti izoliuoti. Viena išimtis yra transporto priemonių vairuotojai, gabenantys tarptautinius krovinius keliais.

  "Vairuotojai, vežantys krovinius per Baltarusiją, tame tarpe iš Rusijos Federacijos teritorijos į Europos Sąjungos valstybes nares ir Ukrainą gabenamus krovinius, tarp dviejų Baltarusijos Respublikos valstybės sienos kirtimo vietų įstatymų nustatytose vietose, privalo važiuoti tik respublikiniais keliais, kur galima stotelė vairuotojams pavalgyti ir pailsėti, įsipilti kuro į transporto priemones", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad yra patvirtintas kelių ir specializuotų vietų sąrašas.

  Pabrėžiama, kad važiuojantys tranzitu vairuotojai privalo išvykti iš Baltarusijos teritorijos trumpiausiu keliu ne vėliau kaip kitą dieną po įvažiavimo į jos teritoriją. Išimtis yra atvejai, kai neįmanoma laikytis nurodyto laikotarpio dėl avarijos ar transporto priemonės gedimo, taip pat dėl ​​iškrovimo, krovinio perkrovimo, transporto priemonės pakeitimo, jei tai numatyta vežimo keliais sutarties sąlygose ir nurodoma transporto dokumentuose.

  "Jei būtina atlikti šias operacijas, leidžiama nukrypti nuo sąraše nurodytų kelių ir specializuotų vietų. Operacijos turėtų būti atliekamos per kuo trumpesnį laiką", — aiškinama pranešime.

  Pabrėžiama, kad sustojimo metu tranzitu vykstantys vežėjai neturėtų išvykti iš specializuotų poilsio ir maitinimo sustojimo vietų, degalinių teritorijos.

  Vyriausybės dekretu nurodoma respublikos transporto ministerijai užtikrinti, kad vežėjų įmonės būtų informuojamos apie reikalavimus, įskaitant kelių sąrašo ir specializuotų sustojimo vietų žemėlapio platinimą bei informacinių lentų su šiuo žemėlapiu įrengimą prie įvažiavimo į Baltarusiją.

  Koronaviruso tyrimai
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Baltarusijos valstybiniam muitinės komitetui buvo pavesta užtikrinti, kad būtų nustatytas muitinės tranzito laikotarpis iki jo galutinės paskirties vietos, atsižvelgiant į šios rezoliucijos reikalavimus. Taip pat bus organizuojama sanitarinių ir priešepideminių priemonių kontrolė vairuotojų sustojimo vietose, ten dirbantiems darbuotojams bus parūpintos asmeninės apsaugos priemonės (medicininės kaukės, pirštinės).

  "Už šios rezoliucijos reikalavimų nesilaikymą atvykusiems, taip pat vairuotojams, vykstantiems tranzitu, bus taikoma teisinė atsakomybė", — pabrėžiama pranešime.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį su pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 414 tūkst. žmonių, mirė daugiau nei 20 tūkst.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2192)

  Dar šia tema

  Pratęstas tranzitinis laikotarpis kitų šalių piliečiams per Lietuvą grįžti namo
  Linkevičius papasakojo apie naujus tranzito į Kaliningradą reikalavimus
  Lietuva pratęsė tranzito laikotarpį užsienio piliečiams
  Tegai:
  tranzitas, krovininiai automobiliai, Baltarusija

  Svarbiausios temos