05:08 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Briuselio vaidmuo pandemijos metu yra toks mažas, kad ES šalims tenka pasikliauti savo jėgomis, mano politologas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Visos Europos šalys turi pasikliauti savo jėgomis kovoje su koronavirusu, sakė interviu Sputnik Lietuva politologas Vadimas Volovojus.

  Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  "Lietuvoje gyvenimo sąlygos, palyginti su Prancūzija ar Vokietija, yra gana minkštos, tačiau dėl to, kad reikia griežtinti požiūrį į žmones, kurie yra rizikos grupėje ir atsisako laikytis nustatytų taisyklių, reikia tik palaikyti ministrą. Jis nieko negąsdino, bet leido suprasti, kad gyventojai turi elgtis atsakingiau. Galima su tuo sutikti, kad Europos solidarumui buvo padarytas didžiulis smūgis ir šiame etape viskas vystosi taip, kad šalys turi pasikliauti savo jėgomis", — sakė politologas.

  "Tuomet gali padidėti Briuselio pagalbinis vaidmuo, tačiau kol kas akivaizdu, kad jis ieško savęs ir ieško savo vietos, ir dėl to liūdna, atsižvelgiant į tai, kaip Briuselis turėtų elgtis tokioje situacijoje. Šalys turi pasikliauti savo jėgomis. O norint kreiptis į ką nors pagalbos, pasirodo, kaip ir Serbijoje ar Italijoje, tenka kreiptis į Rusiją. Europai tai tiesiog gėda, galite manyti", — sakė jis.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga per spaudos konferenciją kreipėsi į visuomenę ir paragino ją apsispręsti, ko jai dabar reikia — turėti tam tikrų asmeninių laisvių ar galvoti apie vyresnės kartos žmones bei esančius šalia.

  "Nesuvaldyta situacija taps baisia sąžinės našta mūsų kartai, nes išplitus ligai taip, kaip ir kitos net labiau išsivysčiusios šalys, nebegalėsime padėti visiems, kam pagalba bus labai reikalinga", — pabrėžia ministras.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV nužudytas vyras, įtartas teroro išpuolio rengimu
  Iš laidos išvarytas Ukrainos ekspertas eteryje atsiprašė Solovjovo ir žiūrovų
  Tegai:
  koronavirusas, Italija, Europa

  Svarbiausios temos